1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Британії змінили правила престолонаслідування

28.10.2011 11:39 Світ

Глави держав та урядів країн британської Співдружності націй у п'ятницю, 29 жовтня, на саміті організації, що проходить в Австралії, схвалили зміни в правилах...

<p>Глави держав та урядів країн британської Співдружності націй у п'ятницю, 29 жовтня, на саміті організації, що проходить в Австралії, схвалили зміни в правилах...

Глави держав та урядів країн британської Співдружності націй у п'ятницю, 29 жовтня, на саміті організації, що проходить в Австралії, схвалили зміни в правилах успадкування британського трону.

Чинний з 1701 року Акт про престолонаслідування встановлював правило переваги престолонаслідування по чоловічій лінії, коли молодші брати мають пріоритет права на британську корону перед своїми старшими сестрами.

Крім того, претендентам на британську корону заборонялося укладати шлюб з особами, які сповідують католицизм.

Питання про реформу престолонаслідування було винесено на обговорення у Великобританії для приведення закону у відповідність із сучасними суспільними нормами рівності статей і свободи віросповідання. Однак для його остаточного схвалення необхідне отримання згоди ще 15 держав Співдружності, де британський монарх формально є главою держави.

Про одноголосне затвердження нових правил главами відповідних країн заявив прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон.

"Ми покладемо край чоловічій першості так, щоб право успадкування визначалося простою черговістю народження", - оголосив британський прем'єр у місті Перт, де проходить саміт.

У перспективі це буде означати, що третьою в черзі на британський престол після принца Уельського Чарльза і герцога Кембріджського Вільяма може стати перша дитина Вільяма і його дружини Кетрін, незалежно від статі.

"Ми також анулювали принцип, згідно з яким майбутній британський монарх не міг одружуватися з католиками", - додав Кемерон.

За словами британського прем'єра, багатовікові правила "суперечили ситуації в сучасних країнах, якими ми стали".

Тепер зміни в правилах про престолонаслідування повинні бути законодавчо закріплені парламентами держав, які їх схвалили.

Нагадаємо, у квітні принц Чарльз встановив рекорд очікування британської корони - він є спадкоємцем престолу вже понад 59 років.

Між тим, у листопаді минулого року повідомлялося, що, за даними соціологів, більшість британців хотіли б, щоб королем після Єлизавети II став не її син Чарльз, а старший онук Вільям.

Корреспондент.net