1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Що відбувається навколо Мужіївського золоторудника і кому це вигідно?

24.05.2012 10:43 Закарпаття

Протягом останнього місяця у справі єдиного українського золоторудника (у с. Мужієво на Закарпатті), що був на порозі відновлення роботи, сталася низка...

<p>Протягом останнього місяця у справі єдиного українського золоторудника (у с. Мужієво на Закарпатті), що був на порозі відновлення роботи, сталася низка...

Протягом останнього місяця у справі єдиного українського золоторудника (у с. Мужієво на Закарпатті), що був на порозі відновлення роботи, сталася низка резонансних подій.

Про це йшлося на черговому засідання в Ужгородському прес-клубі.

Володимир Гуртовий, представник ТзОВ «Закарпатполіметали» розповів, що у вражаюче короткі строки, з порушенням норм законодавства, Господарський суд Закарпатської області прийняв рішення про зміну ліквідатора підприємства – з ініціативи податкової інспекції.

«Нагадаю, загалом кредиторська заборгованість складає близько 40 мільйонів гривень, з яких близько 5 млн – борг із зарплати, біля 1 млн грн. – безпосередньо перед податковою, ще 35 мільйонів – перед іншими кредиторами. 1 мільйон і 35 мільйонів – немала пропорція. Натомість чомусь саме податкова сьогодні диктує, як повинна розвиватися ситуація, при чому із очевидними і грубими порушеннями закону», - каже В. Гуртовий.

Як розповів доповідач, законом передбачено погодження кандидатури арбітражного керуючого з комітетом кредиторів, проте цього зроблено не було:

«Судове рішення прийнято за заявою виключно податкової, без погодження з іншими кредиторами. Головним аргументом для зміни ліквідатора була заява про нібито затягування справи колишнім ліквідатором – Тетяною Петик. Проте ще в лютому, за результатами оцінки цілісного майнового кодексу, комітетом кредиторів було прийнято рішення про продаж об'єкту на відкритих торгах для залучення реального інвестора та виконання соціальних зобов'язань. І, зауважте, саме податкова зупинила цей процес через накладення арешту. Тоді як продаж за справжню ціну (понад 55 мільйонів) дав би змогу вже з лютого погашати заборгованість по зарплаті, а також перед іншими кредиторами, у тому числі перед державою та, зокрема, податковою. Тобто, сама податкова протидіяла розвитку справи, а потім звинуватила Т. Петик у її «затягуванні» Це нонсенс. До речі, саме Тетяна Петик відновила законне право підприємства на його нерухомість та землю, поновила бухгалтерський облік, що дало змогу людям відстоювати законне право на зарплату».

Крім того, у документах від податкової неочікувано почав фігурувати «податковий керуючий», хоча згідно чинного законодавства в межах процедури банкрутства не можуть діяти інші механізми примусового стягнення майна.

«Нас дивує позиція суду. Адже один із найдосвідченіших – суддя Васьковський О.В. – прийняв таке завідомо неправосудне рішення. У суді представник податкової зізнався, що не знає нічого про нового ліквідатора (ліцензія якого - від 2011 року), який у нього досвід тощо. І суд навіть не спробував це з'ясувати. Отже, рішення було відоме ще задовго до розгляду справи суддею. Навряд він зробив це зі своєї ініціативи. Очевидно, чиниться шалений тиск. Складається враження, що діє розроблений кимось план – як захопити золоторудник за мільйон-два. Але виникає єдине питання: як буде ця особа дивитися в очі близько 300 людям, котрі не отримають свої зароблені гроші?», - каже В. Гуртовий.

В межах цього ж плану Закарпатською обласною радою був наданий дозвіл ДАК «Надра України» на користування надрами з метою розробки Мужіївського золотополіметалічного родовища, що розташоване в Берегівському районі Закарпатської області» безпосередньо на території ТОВ «Закарпатполіметали». Надання дозволу у теперішній час на проведення видобування корисних копалин на Мужіївському родовищі іншим особам заблокує доступ ТОВ «Закарпатполіметали» до наявних активів та зробить неможливим подальшу процедуру банкрутства та погашення кредиторських вимог шляхом залучення інвестора.

Незаконне рішення Закарпатської обласної ради оскаржене до Закарпатського окружного адміністративного суду, але до теперішнього часу справа по суті не розглянута. В судових засіданнях представник Закарпатської обласної ради відмовився надати на вимогу суду документи, на підставі яких було прийнято це рішення (проект рішення, відповідні погодження), що викликає запитання – чи вони взагалі існували?

В судовому засіданні, яке відбудеться 25.05.2012р. суд повинен дати оцінку такому рішенню, але враховуючи безпрецедентний тиск на суд, є великі сумніви в тому, що таке рішення буде законним.

Він також розповів, що без грошей збираються залишити не тільки колишніх працівників рудника, простих селян, а й... іноземних кредиторів. На 30 травня призначено судове засідання у Львові – податкова має намір визнати недійсним договір, за яким кредиторами надано гроші «Закарпатполіметалам» кілька років тому, ще до початку процедури банкрутства (договір лізингу із компанією Cengart Financial Inc.).

«Наразі сплили усі строки позовної давності, але справа активно розглядається. Із попередніх подій стає зрозуміло, що незаконне рішення стосовно іноземного кредитора таки приймуть, щоб позбавити його можливості оскаржити дії українських інстанцій. Хто ще захоче вкласти гроші в Україну, якщо тим, хто вклав, пропонується подібне ставлення?! Ця справа є показовою щодо відношення державних органів до іноземних інвесторів, які не можуть сподіватися на державні гарантії їх прав», - зазначив В. Гуртовий.