1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпатті заснували благодійний фонд "Громадський крок"

14.05.2012 13:51 Закарпаття

Без прив'язки до політики чи конкретних олігархів, силами простих людей, бізнесу й зарубіжних колег акумулювати кошти, щоб реалізовувати проекти, які покращать...

<p>Без прив'язки до політики чи конкретних олігархів, силами простих людей, бізнесу й зарубіжних колег акумулювати кошти, щоб реалізовувати проекти, які покращать...

Без прив'язки до політики чи конкретних олігархів, силами простих людей, бізнесу й зарубіжних колег акумулювати кошти, щоб реалізовувати проекти, які покращать життя в Україні – таку мету ставить перед собою благодійний фонд «Громадський крок», створений буквально кілька тижнів тому.

Детально про фонд та його плани в прес-центрі «Закарпатської Правди» розповідали директор БФ «Громадський крок» Владислав Сергєєв, його заступник Володимир Федорчак та розробник першого підтриманого проекту Людмила Киричан.

Як зізнався директор БФ, у нього є багато друзів і за рубежем, і в інших областях України, котрі, приїжджаючи в гості, відзначають, мовляв, у вас дуже гарний край, але так усе засмічено... Власне, це десь і стало поштовхом до створення благодійного фонду.

Заснували його колишні офіцери, виходячи з міркувань: «Якщо не ми, то хто ж?» Ідея проста: нас на Закарпатті понад мільйон, і якщо кожен внесе хоч невеличку лепту – можна багато чого покращити, не покладаючись виключно на державу чи політиків.

За словами Владислава Сергеєва, «Громадський крок» готовий розглядати проекти найрізноманітнішого спрямування: в галузі екології, захисту тварин, збереження історико-культурної спадщини, розвитку масової фізкультури, соціального захисту одиноких та інвалідів тощо. Однак із поданих проектів підтримуватимуть – організаційно й матеріально – найбільш актуальні й реалістичні.

Відтак за таким принципом із кількох наявних проектів-претендентів обрали перший – порятунку річок Закарпаття від сміття. Людмила Киричан представила журналістам фото, на яких зафіксована неприваблива реальність: цілі загати з пустих пластикових пляшок та іншого непотребу. В такій воді купаються наші діти, і вона ж часто потрапляє до водозаборів. Щоб прибрати все це, потрібно не так і багато: люди, які не бояться роботи (праця волонтерів буде оплачена), вантажівки, мішки для сміття, рукавиці.

До речі, оскільки в межах населених пунктів стежити за чистотою мають комунальники, то цей проект акцентуватиме увагу на «нічийних» територіях. Правда, на жаль, не гарантія, що через місяць-два після прибирання нове сміття, поскидуване в річки, не відновить сумну картину.

Володимир Федорчак із цього приводу наголосив: у краї багато робиться і для очистки, і для озеленення, але ж «завдяки» вандалам маємо те, що маємо. За прикладом далеко ходити не треба – в Ужгороді торік понищили цілу алею свіжовисаджених сакур...

Засновники БФ «Громадський крок» сподіваються на підтримку закарпатців у цій добрій справі. Якщо хтось хоче зробити свій внесок у покращення екологічного стану річок краю – перераховуйте гроші за такими реквізитами: МФО 339339 ПАТ «Конверсбанк», код ЄДР 38102907, рахунок 260041185301. Керівництво БФ буде раде будь-яким формам допомоги: можливо, хтось може надати вантажівку для вивезення непотребу, або мішки для сміття. Телефон Владислава Сергеєва у редакції.

Прес-центр «Закарпатської Правди»