Традиційна книга помітно витісняється електронними носіями інформації, художнього слова, інтернетом, аудіовізуальною продукцією. У кожного другого є iPad або iPhone,...

Хіба може зрівнятися стук клавіш з ароматом палітурки, шелестінням сторінок, особливими відчуттями, які переживаєш при читанні книги?! Але головне – певна зосередженість, серйозність, увага, які потрібні при спілкуванні з книгою, – все це спрямовує людину до сприйняття тих традиційних цінностей, які проповідує суспільство та яких вчать нас батьки з дитинства. І саме книга допомагає вирватися з круговерті постійних і невідкладних справ, зосередитися на чомусь дійсно важливому…
У Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка кажуть, що читати нині модно, бо цьогоріч майже чотири з половиною тисячі закарпатців зареєструвалися у книгозбірні. Ці слова підтверджує бібліотекар з відділу художньої літератури закладу Лідія Свиденюк: «Нас відвідує близько 50 читачів щодня, це з урахуванням того, що зараз літній період, час відпусток, а в осінньо-зимову пору зазвичай ця цифра значно збільшується. Особливою популярністю серед читачів користується класика, сучасна світова та українська література. Коло наших читачів необмежене: починаючи від студентів і закінчуючи людьми похилого віку. Останнім часом у нас спостерігається тенденція до збільшення поціновувачів літератури.
Ми цікавилися думкою молоді, чому вони надають більшу перевагу — електронній книзі чи друкованій. Близько двох третин з них зізналися, що більше люблять читати традиційну книгу «із запахом старовини». Марія Чаварга, студентка УжНУ висловилася так: «Надаю перевагу друкованим, бо люблю «відчувати» книгу. Але зараз книги коштують дорого, тому інколи все ж доводиться читати в електронному варіанті».
Сперечатися, що потрібніше — електронні чи друковані видання, безглуздо. Адже кожна людина зі своєю професією чи стилем життя сама обирає. Погодьтеся, що програміст не зможе виконувати свою роботу, маючи перед собою книгу, як і важко уявити собі священика, який читає проповідь з планшету. Резюмуємо словами одного з класиків, «текст може існувати в рукописному, електронному, друкованому вигляді, і не нам визначати найкращий агрегатний стан його існування. Але висловлюю сподівання, що паперова книга, зроблена професіоналами з любов’ю до читачів, ніколи не зникне з нашого побуту».
Юлія МАРКУЛИЧ, газета «Новини Закарпаття»
Читайте також:
- Перші білі гриби в закарпатських лісах: де натрапили на справжній скарб цього разу? (ФОТОФАКТ)
- Закарпатське золото без золота: єдине золоте родовище України отримає друге дихання. Які скарби заховані у регіоні?
- Мобілізація дістане кожного: в Україні створюють "службу вилову" на допомогу ТЦК
- Небезпека 5 класу загрожує частині Закарпаття: про що попереджають жителів області
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber

На це очікували тисячі закарпатців: що запустять у...
Унікальний проєкт запрацює вже із першог...
31.03.2025 20:34 31568 0 Влада

«Будапешт готується до приєднання деяких районів З...
Чергова спроба посіяти розбрат та хаос, ...
31.03.2025 22:38 155093 0 Суспільство

Повторна мобілізація: коли ТЦК може так вчинити
Звільнені зі Збройних сил України (ЗСУ) ...
12.04.2025 01:31 22559 0 Суспільство

Трамп ставить ультиматум Кремлю: мир в Україні або...
Президент США Дональд Трамп закликав Рос...
13.04.2025 00:38 62829 0 Влада

Закарпаття: Від 3 до 10 тисяч гривень на день наро...
На Закарпатті, зокрема в Мукачеві, запро...
23.04.2025 00:36 27916 0 Суспільство

Мобілізація дістане кожного: в Україні створюють "...
Мобілізація в Україні розширює звичний ф...
28.04.2025 21:36 192740 0 Суспільство