1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Напередодні 85-й річниці проголошення незалежності Карпатської України з ліцеїстами зустрілися військові (ФОТО)

14.03.2024 11:40 Суспільство

В ужгородському науковому ліцеї відбувся круглий стіл «Карпатська Україна – тріумф і трагедія одного дня».

В ужгородському науковому ліцеї відбувся круглий стіл «Карпатська Україна – тріумф і трагедія одного дня».

В дні коли все Закарпаття згадує події 1939-го року та героїв Красного поля, які загинули за свободу рідного краю, доречним є зустріч учнів із воїнами, які вже в наш час стоять на захисті нашої Держави. 

До молоді завітали військовослужбовці Закарпатського ОТЦК та СП старший сержант Андрій Більце, молодший сержант Владислав Сентипал та лейтенант Леонтій Сірак , які пройшли жорстокі бої в лавах 128-й окремої  гірсько-штурмової Закарпатської бригади та 79-й окремої десантно-штурмової бригади, але за станом здоров’я вимушені зараз продовжувати служити Україні тут – на Закарпатті. 

Під час круглого столу ліцеїсти детально розповідали про події 1939-го року, згадали героїв січовиків та президента Карпатської України Августина Волошина. 

Професор УжНу доктор історичних наук Василь Міщанин в своїй промові нагадав, що в часи Радянського Союзу тема Карпатської України була заборонена, а справа Августина Волошина, який загинув в Лефортівській в’язниці, досі знаходиться в Москві. Наголосив на тому, що  саме українці Закарпаття в той час перейняли на себе державотворчі процеси. А проголошення Карпатської України в день, коли ніби вже була відома її доля, було спрямоване як раз на документальну фіксацію факту – Карпатська Україна є незалежною державою з синьо-жовтим прапором і гімном «Ще не вмерла Україна». Професор також провів аналогії в подіях майже сторічної давнини, які передували Другій Світовій війні, із сьогоденням. 

Згадали й поручника Карпатської Січі Олександра Блистів, який в 1939 році був засуджений до розстрілу. Він в тюремній  камері не мав олівця, тому шпилькою проколов собі палець і власною кров'ю написав: «Я, Олександр Блистів, 22-річний з Хуста йду на смерть за те, що любив свою рідну Україну».

Служба зв’язків з громадськістю Закарпатського ОТЦК та СП.

Читайте також: Відкриваючи правду: історії служби в ТЦК від тих, хто стоїть на сторожі Батьківщини (ФОТО)

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими