1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді говорили про готовність Закарпаття до другої хвилі медчної реформи (ФОТО)

29.01.2020 15:26 Суспільство

У середу, 29 січня, у пресцентрі ОДА відбувся брифінг на тему: Підготовка Закарпатської області до другої хвилі трансформації системи охорони здоров’я та впровадження програми медичних гарантій».

У середу, 29 січня, у пресцентрі ОДА відбувся брифінг на тему: Підготовка Закарпатської області до другої хвилі трансформації системи охорони здоров’я та впровадження програми медичних гарантій».

Спікерами заходу були: в.о. голови Закарпатської обласної державної адміністрації Олексій Гетманенко, директор Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Мар’яна Возниця, директор департаменту комунікацій Національної служби здоров’я України Тетяна Бойко.

Олексій Гетманенко розповів, що у краї  вже відбулися зміни на первинній ланці. Далі – зміни в районних та обласних медичних закладах, інформує пресслужба ОДА.

- Наш пріоритет – доступність та якість медичних послуг. Сьогодні в районах області будується 36 амбулаторій. Тому є важливим, зокрема, забезпечення належних під’їзних шляхів до медичних закладів. Адже ефективне функціонування єдиного медичного простору, починаючи від сільської амбулаторії та закінчуючи високотехнологічною допомогою в обласному закладі, без належної інфраструктури доріг просто неможливо. Тож, докладаємо якнайбільше зусиль, щоб з 1 квітня Програма медичних гарантій запрацювала у Закарпатській області у повному обсязі, -  запевнив очільник краю.

Мар’яна Возниця розповіла, що при реформуванні на первинці торік досягнуто істотних успіхів. У новому році активно впроваджуватиметься нова модель фінансування на рівні спеціалізованої медицини.

- На сьогодні загальна готовність спеціалізованих медзакладів Закарпаття до контрактування з НСЗУ (за показниками автономізація, комп’ютеризація та підключення до ЕСОЗ) – понад 71%.  Автономізовано майже 99 % закладів вторинки. З них комп'ютеризовано – понад 56 %. Зареєстровано в електронній системі охорони здоров’я – понад 95 %, підключено до МІС понад 95% спеціалізованих медичних закладів. Кваліфікований цифровий підпис отримали близько 54 % медичних працівників, які будуть залучені до виконання договору з НСЗУ”, - інформувала  директорка Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України.

Тетяна Бойко підкреслила, що трансформація системи відбувається в інтересах пацієнта.

«Саме пацієнт з його потребами та інтересами повинен бути в центрі системи охорони здоров’я. З 1 квітня у повному обсязі запрацює Програма медичних гарантій - перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Щоб скористатися цим переліком, пацієнт повинен зробити кілька простих кроків - укласти декларацію з лікарем первинки, отримувати направлення на наступні рівні допомоги. Екстрена допомога буде надана всім. Ми будемо вдячні ЗМІ за роз’яснення та інформування людей. Щоб всі були ознайомлені з новими правилами. Щоб кожна людина могла отримати ті послуги, яких вона потребує”, - сказала директорка департаменту комунікацій Національної служби здоров’я України.

Насамкінець журналісти краю мали змогу поставити уточнюючі питання усім спікерам та отримати конкретні відповіді.

Нагадаємо, що сказала керівниця охорони здоров’я Закарпаття про наступний етап медичної реформи (ВІДЕО)

Читайте на ГК:"Тепер пальми, а завезуть ще й крокодилів": мережа Фейсбук шаленіє від "чуда" у закарпатському місті
Читайте на ГК:Вибухонебезпечний предмет лежав у траві: в Ужгороді знайшли міну (ФОТО)
Читайте на ГК:“Дубай” по Закарпатськи: в Ужгороді небачений ажіотаж біля нової атракції (ВІДЕО)