1. Новини Закарпаття
  2. >

Як вибрати безпечний дезодорант

25.10.2019 15:36 Суспільство ПРОМО

Люди здавна боролися з запахом поту: використовували ароматичні олії, перебивали парфумами або носили спеціальні подушечки з пряними травами.

Люди здавна боролися з запахом поту: використовували ароматичні олії, перебивали парфумами або носили спеціальні подушечки з пряними травами.

Прогрес дозволив впоратися з делікатною проблемою: в 1888 році в масове виробництво запустили перший дезодорант. З ростом популярності стали поширюватися і домисли про небезпеку продукту. Розбираємо, де правда, а де міф і як використовувати засіб без шкоди для здоров'я.

Чому ми пітніємо і як з цим боротися

Потовиділення — природний і корисний для організму процес: підтримує температуру тіла і виводить продукти обміну речовин. Сам по собі піт не пахне: неприємний запах виділяється в результаті діяльності бактерій, які вступають в реакцію з жирами та білками на поверхні шкіри.

Дезодоранти запобігають появі запаху завдяки антибактеріальним компонентам. Інші формули утворюють солоне або кисле середовище, в якому активність бактерій зупиняється. У антиперспірантів інша функція — зменшити потовиділення. Солі алюмінію в складі блокують потові залози, так що бактеріям просто нічого переробляти.

Впливати на процес потовиділення — вдиратися в роботу організму, і це несе певні ризики: скупчення алюмінію впливають на температуру тіла і рівень pH, алюмінієві солі блокують пори. Антибактеріальні склади вбивають всі бактерії: як шкідливі, так і корисні. Компоненти розпилювачів викликають нудоту і головний біль. Хоча деякі небезпеки перебільшені: однозначно науково не доведено, що антиперспіранти викликають рак.

Який продукт вибрати

Перестрахуватися та подбати про здоров'я ніколи не буває зайвим. Під час вибору дезодоранту чи антиперспіранту пам'ятайте про функції кожного продукту. Пропонуємо кілька порад.

1. Якщо ви не страждає від рясного потовиділення, вибирайте дезодорант замість антиперспіранту. Реклама часто перебільшує масштаби лиха, демонструючи мокрі, як хлющ, пахви. Кожен людський організм індивідуальний, тому, можливо, вам зовсім не потрібно втручатися в роботу потових залоз.

2. Підбирайте продукт під сезон року і вид діяльності. Сучасний асортимент і багатство вибору дозволяють це зробити: https://eva.ua/ua/024-290/dezodoranty/. Спекотного літа без антиперспіранту не обійтися, а в прохолодну погоду вистачить і легкого дезодоранту.

3. Застарілі формули зі спиртом, на щастя, стали рідкістю на ринку, але якщо раптом зустрінете таку — обходьте стороною.

4. Обов'язково змивайте антиперспірант зі шкіри, коли в ньому відпадає необхідність.Вибирайте засоби без запаху — хімозні аромати не несуть жодної користі, навпаки, іноді викликають подразнення або алергію.

5. Яскраві аромати конфліктують з парфумами, відволікають і дратують оточення.

6. Уникайте антиперспірантів, які обіцяють сухість до 72 годин: це або вигадка маркетологів, або формула, яка небезпечно порушує роботу потових залоз.

7. Термін придатності — показник безпеки складу: чим нижче, тим краще.

8. Шукайте альтернативи. В інтернеті повно рецептів натуральних засобів на базі кокосового масла: експериментуйте і підберіть ефективний для себе варіант. Сольовий дезодорант не так зручний у використанні (кристал активують водою, яка розтікається по тілу), зате підходить людям з чутливим епідермісом і алергікам.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська