1. Новини Закарпаття
  2. >

Призов на військову службу: чи відбулись якісь зміни в Українському законодавстві

13.10.2019 10:37 Суспільство

Жодних зміни стосовно правового регулювання призову на військову службу не було внесено порівняно з призовним періодом весни 2019 року.

Жодних зміни стосовно правового регулювання призову на військову службу не було внесено порівняно з призовним періодом весни 2019 року.

Із минулого року призов тривалістю три місяці став звичною практикою, тож восени він проходитиме в жовтні — грудні, пише karpataljalap.net.

На строкову військову службу військкомати призиватимуть чоловіків, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Відповідно до статті 23 Закону про військову службу, в українській армії тривалість призову загалом становить 18 місяців та 12 місяців - для спеціалістів чи випускників із ступенем магістра.

Кожен, хто отримає призовне запрошення, зобов’язаний з’явитися в час і місце, зазначене в примітці. Відсутність можлива тільки з поважних причин, як наприклад: стихійне лихо, хвороба та смерть близького родича. У всіх інших випадках прогул може розглядатися як відмова від призовної служби.
Неявка на службу тягне за собою штраф: спочатку у розмірі від 85 до 119 гривень; у разі повторного правопорушення протягом одного року штраф збільшується до 170-255 гривень. У той же час згідно статті 335 Кримінального кодексу України ухилення від військовій службі карається позбавлення волі терміном до трьох років.

Відстрочка може надаватися з сімейних та медичних причин, наприклад, батькам двох і більше дітей, у кого є вагітна жінкам або є єдиним годувальником в сім’ї, а також для закінчення навчання. Студенти денної форми навчання у професійно-технічних школах та вищих навчальних закладах (включаючи тих, хто навчається за кордоном) відсторонюються від призову для продовження навчання до їх закінчення. Однак якщо студенти припиняють навчання, вони знову отримають призов.
Від служби можуть бути звільнені люди таких професій як: вчителі, лікарі, священики, працівники міліції, голови муніципальних та громадських рад, мери тощо.
Відповідно до статті 18 Закону про військову службу, у мирний час від військової служби можуть бути звільнені:

• ті хто визнані непридатними до військової служби з медичних причин;
• ті хто досягли 27-річного віку (до початку призовної служби);
• ті хто проходили військову службу в інших країнах;
• ті хто два строки поспіль прослужив солдатом запасної армії;
• ті кому присвоєно звання військового офіцера (командира);
• ті хто позбавленні волі(ув’язнені);
• ті чиї близькі родичі померли або стали інвалідами при здійсненні військової служби.

Читайте на ГК:Розшукуваний Інтерполом ізраїльтянин намагався "проскочити" до Угорщини (ФОТО)
Читайте на ГК:Містичні таємниці річки Тиса: трагедії, легенди про скарби та рекорди минулого (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті з'явиться новий пункт пропуску: де він буде розташований