1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті триває посів озимих зернових під урожай 2020 року

01.10.2019 19:17 Суспільство

Однак спочатку насіння озимих зернових протруюють.

Однак спочатку насіння озимих зернових протруюють.

Фітосанітарний стан цих культур в осінній період 2019 року  залежатиме від якості підготовки насіннєвого матеріалу, додержання  сівозміни, обробітку ґрунту, збалансованого внесення добрив, а також значною мірою визначатиметься агрокліматичними умовами вегетації.

Як відомо, насіннєвий матеріал є одним із джерел інфекційного запасу хвороб.  Тому важливим етапом підготовки до посіву є протруювання насіння. Крім знищення зовнішньої та внутрішньої інфекції, протруювання захищає насіння та проростки від повторного зараження інфекцією, яка знаходиться у ґрунті, від пліснявіння та загнивання, ослаблює негативну дію механічного травмування насіння, а також є основним методом запобігання ураженню рослин сажковими хворобами.

Системними протруйниками слід оздоровлювати насіння за день або в день сівби. А підбір протруйників необхідно проводити з урахуванням спектра їх фунгітоксичної дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб, видового складу збудників хвороб насіннєвого матеріалу, що визначається фітосанітарною експертизою. При підборі враховується комплекс збудників хвороб у ґрунті, на післяжнивних рештках (при посіві за стерньовими попередниками). При сучасному підході до землеробства обирати протруйник потрібно з огляду на заплановану врожайність, строки посіву, попередник, тип ґрунту і т.д.

Для протруювання застосовують один із препаратів згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» на основі діючих речовин та їх сумішей: карбендазим, тебуконазол,  тебуконазол+імазаліл, флутріафол+імазаліл, тритіконазол+прохлораз, протіоконазол+ тебуконазол, флудиоксоніл, інші дозволені.

Усі ці препарати знищують інфекцію твердої та летучої сажок, більшість – фузаріозної та гельмінтоспоріозної кореневих гнилей, а також захищають сходи від септоріозу, гельмінтоспоріозу, борошнистої роси, пліснявіння насіння, інформує Головне управління Держпродспоживслужби у Закарпатській області.

Нагадаємо, на Закарпатті ростуть навіть кавуни: місцева жителька похизувалася врожаєм (ФОТО)

Читайте на ГК:На Закарпатті почали продавати суницю: в яких умовах вирощують і куди постачають смаколик цієї пори?
Читайте на ГК:На кордоні з Угорщиною виявили викрадений автомобіль (ФОТО)
Читайте на ГК:Засипало квітневим снігом: у Карпатах лютує мороз (ФОТО)