1. Новини Закарпаття
  2. >

"Угорщина, Словаччина, Польща": куди найчастіше вступають студенти з Закарпаття

04.09.2019 20:47 Суспільство

Часто щоб здобути якісну освіту студенти із Закарпаття виїжджають вчитися за кордон.

Часто щоб здобути якісну освіту студенти із Закарпаття виїжджають вчитися за кордон.

Освіта – один з найважливіших етапів в житті кожної людини, адже досить важко стати професіоналом в певній галузі, коли ти не пройшов всіх етапів підготовки до майбутньої професії, пише видання Кarpatnews.

Кожна людина змалечку бажає отримати професію своєї мрії, хтось хоче стати вчителем, хтось лікарем, а дехто можливо рок-зіркою чи космонавтом. Бажання у всіх різні, але мета одна – здобути якісну освіту, яка в подальшому житті дасть можливість реалізувати себе в певній галузі, забезпечувати себе та свою сім’ю, а також просто бути щасливим з тим, що ти маєш і насолоджуватись всіма радощами життя. Куди ж найчастіше виїжджають студенти з Закарпаття?

Угорщина

Закарпатська область України розташована на заході країни, де межує з Угорщиною, отже українцям, що живуть там не проблема виїхати в сусідню країну. Угорська вища освітапредставляє досконалість у навчанні вже більше 650 років. Перший університет був заснований у 1367 році в Печі, південному регіоні Угорщини. Сьогодні в Угорщині працює 65 вищих навчальних закладів, починаючи від незначних університетів прикладних наук до вищих науково-дослідних університетів.

Дослідження вищої освіти пропонуються у двох вищих навчальних закладах, egyetem (університет) та főiskola (коледж), обидва вони можуть пропонувати курси у всіх трьох циклах навчання: бакалаврський курс, магістерський курс та докторантура. Закарпатські студенти закордоном мають можливість значно розширити свої знання в певній галузі і здобути якісну європейську освіту, саме тому ця країна є такою привабливою для них.

Словаччина

Більшість університетів Словаччини досі перебувають у власності держави, однак є кілька церковних та приватних шкіл, які з'явилися за останні кілька років. Для вступу на курс або програму на рівні в Словаччині студенти повинні скласти один або кілька вступних іспитів, кількість екзаменів та їх зміст змінюються залежно від того, в яку школу ви подаєте заявку. Якщо кількість місць для заповнення перевищує кількість студентів, які подають заявку, однак це не потрібно.

Ваша робота в Словаччині буде класифікована відповідно до Європейської системи кредитних переказів (ECTS). Це дозволить перенести ваші оцінки та / або ступінь як у Словаччину, так і з неї дуже легко. Навчальний рік на практиці триває з вересня з червня і поділяється на два семестри. Основною мовою викладання давно була словацька, але сьогодні Словаччина пропонує безліч бакалаврських програм та програм аспірантури також англійською мовою, що є легшим для закарпатських студентів.

Польща

Бажання вчитись в Польщі є дуже популярним серед населення України, учні старшої школи вже починають вивчати польську мову, щоб вступити там у вищий навчальний заклад. Вищі навчальні заклади (ВНЗ) у Польщі поділяються на державні (державні) та приватні (недержавні) установи. Проте навчання закарпатських студентів за кордоном може мати певні труднощі, через недосконале вміння писати нерідною мовою, але є багато джерел, зокрема й https://ukessay.com/thesis-writing-help , які можуть дати їм можливість навчитись це робити і розвинутись в написанні письмових робіт. Існують дві основні категорії вищих навчальних закладів: університетського типу та поза університетські. У ВНЗ типу принаймні один підрозділ має право присвоювати науковий ступінь доктора (доктора наук), тобто він пропонує принаймні одну докторську програму. Комітет з присвоєння ступенів та титулів надає цей дозвіл з оцінки науково-дослідна діяльність, досягнення в галузі підготовки професорсько-викладацького складу, наукових досягнень, науково-дослідної бази, а також якості освіти (потрібна окрема думка польського комітету з акредитації щодо якості освіти в підрозділі).

Отже, завжди потрібно пробувати докласти якнайбільше зусиль, щоб отримати якісну освіту і постаратись насолоджуватись радощами студентського життя та новими знайомствами. Надзвичайно цікавим в навчанні є те, що студенти з Закарпаття закордоном мають можливість дізнатись більше про культурні особливості іншої країни та знайти собі друзів на все життя.

Читайте на ГК:Неба зовсім не було видно: потужну хмару із пилу зафіксували над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)