1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

12 учнів-першачків сіли за парти у селі Плав’є на Свалявщині (ФОТО)

03.09.2019 18:01 Суспільство

Про шкільне свято першого дзвоника у сільській глибинці Закарпаття.

Про шкільне свято першого дзвоника у сільській глибинці Закарпаття.

"У портфелику – букварі, називайтесь школярі!" — хотілося б, аби саме з такою пісенькою поспішали до початкової школи першокласники невеличкого села Плав‘є.

Як відомо, входить воно до Дусинської сільради й у основному однієї вулицею розтягнулося від центральної траси і аж ген до лісу – такого компактного населеного пункту на Свалявщині немає більше ніде.



Але він примітний тим, що є в ньому хоча й невеличкий, але затишний, акуратний і тихий навчальний заклад, де формуються освітні навики хлопчиків і дівчаток – до своєї альма-матері з квітами в руках й із радісними, веселими обличчями 2 вересня ц. р. прийшли 42 юних плав‘ян. Це – учні 1-4 класів.

Зійшлися не одні, а з батьками, бабусями, дідусями, сестрами-братами – це вже така традиція, що на перший урок ведуть їх старші товариші. Приміром, поважна, відповідальна та старанна Люба Метенько за «неслухняну» ручку привела онука Іванка, а Світлана Поцко – сина Андрійка: один хлопчик піде у перший клас, а другий стане третьокласником. А ось молода та щаслива мама Марина Русин двох своїх діток Арінку та Ванюшу привела вчитися до школи у 1 й 4 класи. На фото чітко видно, як рідні стежать за кожним рухом і кроком малечі. Перераховувати всіх не буду, але вони з особливою привітністю, чемністю переступили у понеділок шкільний поріг – літо швидко минуло й учні стали на рік дорослішими. Ми, педагоги та дорослі, раді за них та віримо, що у майбутньому, де б не вчилися та ким би не працювали, вони нас не підведуть.   


    
Отже, усю цю малолітню гвардію та шістьох учителів на чолі з директором ЗОШ І ст. Марією Клименко, численних гостей вітала депутат сільської ради з понад тридцятирічним стажем Марія Ганькулич, вона ж очолює тут дитсадок. І вона, і діти, і онуки також у певні періоди були його та вихованцями школи. Снагою до роботи, важкої та відповідальної «сповиті» вчителі М. М. Райнич, Г. В. Сакаль, Н. І. Яник, В. І. Мазур і авторка цих рядків – вихователька групи продовженого дня. Скажу чесно: я також з особливим нетерпінням чекала цього святкового часу. Звісно, учні Плав‘янської школи ще не вчать високих дисциплін. Однак саме тут розучують перші навики в Букварі, навчаються рахувати та писати, між собою дружити, тобто добувають початкову загальну освіту.



Колись такими ж були всі ті, хто мешкає в цьому невеличкому селі, а відтак їх чекало навчання у середній школі Дусина і освітні заклади міст Закарпаття та навіть всієї України. Місцевий уродженець Йосип Янович теж звідси у минулому столітті стежинку топтав у велику країну знань, а опісля став кандидатом історичних наук, доцентом істфаку УжДУ. Колись саме такої осінньої пори у перший клас кликала мелодія малинового дзвоника чарівну Софійку Мигович, яка також цього року стала студенткою згаданого факультету Ужгородського вишу, перемігши перед тим на олімпіаді з історії ровесників на всеукраїнській олімпіаді в Києві. Є більше плав‘янських істориків, яких тут першовересневий дзвоник «звав» на навчання у маленькі класи цієї старенької, але чепурненької школи. Серед них, зокрема, С. В. Попович (покійний), В. І. Мигович, Ф. І. Янович й інші.



До речі, цьогоріч за парти сіли 12 симпатичних учнів-першачків, хоча випускниками у 4-му класі були 11 вихованців, а через рік їх буде всього восьмеро осіб. Щоправда, згодом демографічна ситуація покращиться, тим паче, що торік у перший клас зайшли 14 маленьких плав‘ян. Не буду зараз аналізувати ці процеси, бо чинники цього відомі всім. Але хочу сказати, що першовересневий дзвоник, який сповістив про початок нового навчального року, навстіж відкрив шкільні двері – отже, якщо у портфелі поклали букварі, то вже називайтеся школярі. Та хоча наш навчальний заклад скромний, але він побілений, чистий, привітний, охайний. А цей день для всіх знаменний – і насправді, він раз буває у житті. А ще знайте: у сільській глибинці, як і по всій країні, дітвора з радістю сідає за парти та розуміє, що без праці знань немає. З святом, учні, вчителі та батьки!     

Анічка ЛЕВКО, педагог, с. Плав‘є



Нагадаємо, на Закарпатті за шкільні парти сіли 16 тисяч першокласників (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Приїхав підтримати у фінальній битві: до Закарпаття завітала «Найсильніша людина України» і «Найсильніша людина світу» (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Не зорієнтувалася й забрала життя пішохода: відомі деталі смертельної ДТП на Закарпатті (ФОТО)
Читайте на ГК:Душа відлетить на небо, а тіло заховають у землю: Закарпаття попрощається з молодим Героєм (ФОТО)