1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Ужгороді плату за проїзд у міських автобусах хочуть підняти до 7-ми гривень (ВІДЕО)

14.05.2019 16:29 0 Суспільство

7 гривень – такий тариф на проїзд в громадському транспорті планують запровадити в Ужгороді. Чим зумовлене зростання?

Про це в ефірі телепроекту «Тема дня» на Суспільному UA: ЗАКАРПАТТЯ говорили із начальником відділу транспорту, державних закупівель та зв’язку Ужгородської міської ради Петром Бобиком.

Тариф формується  із заробітної плати, витрат на мастильні матеріали, паливо, ремонт і технічне обслуговування транспорту, а також загальновиробничих витрат. Крім цього, вартість проїзду формують кошти податкових зобов’язань та плановий прибуток.

«Ця ціна (7 гривень – Авт.) може покрити всі видатки. Ми розглянули аргументи перевізників. Протягом 2 місяців УжНУ здійснювалав моніторинг для перевірки достовірність даних, – пояснив під час ефіру начальник відділу транспорту, державних закупівель та зв’язку Ужгородської міської ради Петро Бобик. – Щодо нового тарифу на перевезення, то суми, запропоновані перевізниками, коливалися від 7,31 до 8,75 грн».

Володимир Козун, директор АТП 12107, у коментарі для програми «Тема дня» на Суспільному UA: ЗАКАРПАТТЯ розповів про ще кілька факторів, які впливають на підвищення ціни: «Зарплата виросла на 10%, загальногосподарські витрати – на 20%. У тому числі піднялися ціни на податок на землю, нерухоме майно, вартість води, водовідведення. Вплинула на ціну й низка інших чинників.  У нашому підприємстві було так, що за одну добу кількість пасажирів зменшилася на 5 тисяч. Це пов’язано із тим, що були введені нові маршрути комунального транспорту, на які перерозподілилася значна частина пасажирів з інших маршрутів».

Компенсація перевізникам у 2018-му році становила 20 млн грн. У 2019-му Ужгородська міська рада планує виділити 32 млн грн. Однак, ці кошти не будуть повністю профінансовані. Двічі на рік Департамент праці та соціального захисту Закарпатської ОДА спільно з волонтерами здійснює моніторинг транспорту на предмет кількості перевезень пасажирів. На підставі цього формується сума відшкодування.

Коли проводили попередні конкурси на маршрути, було декілька вимог до перевізників. Їх, на думку місцевих активістів, зокрема юриста Віталія Грегора так і не виконали.

«Ще три роки тому одна з основних вимог, яку ставила громадськість і яка була прописана у договорах з перевізниками, – це електронний квиток. Однак електронного квитка третій рік немає, а ціна піднімається. Зокрема не підвищується якість перевезень. Ми не бачимо суттєвого оновлення автопарку.  Третя претензія одна з основних – порушення графіку руху. Немає якості, немає збільшення якихось економічних показників, що призвело би до підняття тарифу, не встановлений електронний квиток, який вимагала громадськість і до тепер вимагає. З допомогою нього можна рахувати пасажиропотік. А пасажиропотік  – це кількість грошей, які виділяються з бюджету на компенсації. Тому поки не буде встановлений електронний квиток, я вважаю, що повертатися до питання щодо підвищення тарифу не є доцільним та обґрунтованим», – прокоментував юрист Віталій Грегор.

Нагадаємо, про підготовку проекту рішення щодо впровадження електронного квитка в Ужгороді йдеться у рішенні виконкому №387 від 11 грудня 2015 року. Коли він запрацює? «Ми провели конкурс, визначили переможця. Ним став ПриватБанк. Однак уже на стадії укладання договору з’явився лист від Державної фіскальної служби на Міністерство інфраструктури України. Там зазначено, що законодавство щодо запровадження електронного квитка не відповідає діючому податковому законодавству. Тобто, при розрахунку електронним квитком, обов’язково має видаватися фіскальний чек. Зазначену позицію система електронного квитка ПриватБанку не надає, – пояснив Петро Бобик. – Транспортне законодавство не синхронізоване із податковим».

За словами Петра Бобика, у березні 2019 року група народних депутатів подала законопроект, який врегульовує це питання. Коли воно буде прийняте – ще не відомо. «Тільки після впровадження змін можемо рухатися. Інший варіант – запровадити систему, котра видає фіскальний чек, однак таких пропозицій зараз немає», – прокоментував Петро Бобик.

Також до прямого ефіру “Теми дня” журналісти UA: ЗАКАРПАТТЯ провели онлайн-опитування на своїй офіційній сторінці у Facebook. Користувачів запитали: “Чи готові ужгородці платити 7 гривень за проїзд в маршрутках?”. Менш ніж за добу в опитуванні взяли участь 1003 респонденти.

Відповісти можна було «так», «ні» або залишити свій варіант. Ствердно відповіли 14 користувачів, негативно – 626.

Користувачі Фейсбуку запропонували ще й такі варіанти відповідей: «Якщо за ці кошти будуть проведені певні зміни на краще: новий транспорт, краще обслуговування, незмінний графік маршрутів». За цей варіант свій голос віддало 194 користувачів.«Ні, вони ще з минулого підвищення цін нічого не покращили» – 143 особи.«Якщо буде нарешті запроваджено електронний квиток і буде відкрита інформація щодо процедури та калькуляції і обсягів компенсації за пільговиків». За це проголосувало 18 людей.Інші варіанти – 8 осіб.

Джерело: UA: Закарпаття

Нагадаємо, Стало відомо, якою є ціна газу для населення у травні

Читайте на ГК:Хотіли до Словаччини: на Закарпатті затримали трьох чоловіків та місцевого таксиста
Читайте на ГК:На Закарпатті господар виявив несподіваний "сюрприз" у власному городі: що він знайшов (ФОТО)
Читайте на ГК:Знайомство, пістолет, постріли та удушення: романтична зустріч закінчилася вбивством (ФОТО, ВІДЕО)

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська