1. Новини Закарпаття
  2. >

Вчені розповіли, як без дезодоранту позбутися запаху поту

13.04.2019 14:17 Суспільство

На конференції ECCMID 2019 у Нідерландах вчені розповіли про засіб, який більш ефективно бореться із запахом поту, ніж найпопулярніші дезодоранти.

На конференції ECCMID 2019 у Нідерландах вчені розповіли про засіб, який більш ефективно бореться із запахом поту, ніж найпопулярніші дезодоранти.

Йдеться про розчин, що містить частки окису цинку. Нагадаємо, людський піт не має власного запаху. Неприємний "аромат" виникає завдяки життєдіяльності мікробів, які живуть на шкірі. Багато сучасних дезодорантів убивають мікроби під пахвами та іншими вразливими частинами тіла, проте подібні засоби радикально змінюють мікрофлору шкіри і роблять її вразливою для запалень. 

Група вчених фактично випадково створила заміну для дезодорантів, експериментуючи з оксидом цинку (ZnO), який почали розглядати як засіб для дезінфекції відкритих ран і хірургічних швів. Під час дослідів було помічено, що емульсійний розчин ZnO не тільки ліквідував запалення, але й знищував усі колонії бактерій з родів Corynebacterium і Staphylococcus. 

Ці мікроби, як зазначають біологи, виробляють велику кількість жирних кислот, які сьогодні вважаються головним джерелом неприємного запаху поту. Набравши групу з трьох десятків добровольців, учені попросили їх не користуватися дезодорантами протягом трьох тижнів. Через сім днів після відмови від антиперспірантів, вчені запросили добровольців у свою лабораторію, зібрали зразки поту і мікробів, після чого обробили їхні пахви двома "новими дезодорантами". 

У половині випадків один з них був замінений на "пустушку", про що не знали ні самі учасники дослідів, ні експериментатори. Повторюючи цю процедуру кожні три дні, вчені цікавилися у добровольців тим, як пахнуть їхні пахви і який засіб вони вважали більш ефективним. Досліди несподівано показали, що розчин оксиду цинку дуже ефективно справлявся з цим завданням, знищуючи всі колонії Corynebacterium і Staphylococcus на шкірі добровольців. 

Сила його дії не залежала від статі учасників дослідів, рівня кислотності їхньої шкіри та інших її властивостей. Вчені планують провести більш масштабні експерименти найближчим часом.

Читайте на ГК:Вчені відкопали рідкісне кумедне видовище: "пікатний" момент застряг у шматку бурштину (ФОТО)
Читайте на ГК:Місце оповите легендами: величезні хвилі-вбивці не дають спокою вченим та мореплавцям
Читайте на ГК:"Така молода, а їй у могилу хочеться": відомо, чому 28-річна жінка хоче покінчити життя самогубством
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська