1. Новини Закарпаття
  2. >

Як зміняться тарифи, коли українцям почнуть нараховувати абонплату за комуналку

19.03.2019 15:39 Суспільство

Українцям не тільки підвищують тарифи за комунальні послуги, але і хочуть запровадити постійну абонентську плату, яку також доведеться сплачувати щомісячно.

Українцям не тільки підвищують тарифи за комунальні послуги, але і хочуть запровадити постійну абонентську плату, яку також доведеться сплачувати щомісячно.

З 1 травня вступають в силу норми нового Закону “Про житлово-комунальні послуги”, які передбачають подібні зміни, інформує Тoday.ua.

Експерти вважають, що введення абонплати за комунальні послуги збільшить побори, а борги за комуналку будуть і далі зростати, так як своєчасно покривати заборгованість вдається далеко не всім.

“Абонплата означає, що навіть якщо ви не витратили ні одного кубометра води чи газу або ні однієї кіловат-години електроенергії, то платити все одно доведеться. Постачальники послуг обґрунтовують це тим, що обладнання має працювати і себе окупати, а директор — отримувати зарплату. Так, може, і з хлібом так само вчинити? Незалежно від того, купуєте ви його чи ні, віддавати гроші в магазин на зарплату директора хлібозаводу? Автори закону порівнюють комунальні послуги з телефоном або інтернетом, мовляв, користуєтеся або не користуєтеся, а за інтернет треба платити, якщо хочете, щоб не відключали. Це неправильний підхід. Ви можете зовсім відмовитися від телефону або інтернету, але від води і електрики не можна відмовитися на час”, – пояснила свою позицію професор Національної металургійної академії України Валентина Лебедєва.

На думку енергетичного експерта Марії Яковлевої, абонентсткая плата це стандартна світова практика, яка дозволяє комунальникам планувати свої витрати незалежно від сезону. Абонплату встановлює енергетичний регулятор, тобто Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

“Абонентська плата — це річні експлуатаційні витрати постачальника комунальної послуги, рівномірно розподілені на кожен місяць. Згідно з європейською практикою, абонплата стягується за послугу з розподілу (транспортування, передачу) газу, електроенергії, води, тепла. Рахунок для кінцевого споживача складається з абонплати і вартості фактично розподіленого обсягу газу, електроенергії, води, тепла…Постачальники комунальної послуги абонентську плату можуть направити на витрати, на підставі яких вона була розрахована. Це європейська норма, але наш регулятор все ще не розробив методику, враховує таку норму”, – розповіла експерт.

Згідно з законом, ще одним нововведенням стане нарахування пені за борги по комунальних платежах. Боржникам доведеться платити 0,01% від суми боргу за день. Таким чином, річна ставка пені становитиме до 3,65%.

Нагадаємо, рятувальники разом із ОДА та громадськістю підписали Меморандум про співпрацю в туристично-рекреаційній галузі

Читайте на ГК:Приватні структури чи законні військові формування?: уся правда про ТЦК та межі їх повноважень
Читайте на ГК:Варто поспішити, щоб встигнути у квітні: важлива інформація для українських водіїв
Читайте на ГК:Смертельна прогулянка до кар'єру: підлітки зірвалися зі скелі та впали у воду (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська