1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Великоберезнянський Центр первинної медицини отримав у лютому майже 1,1 мільйона гривень

19.03.2019 14:43 Суспільство

Наразі проблемою залишається дисбаланс між сімейними лікарями та іншим медичним персоналом. В середньому у Великоберезнянському ЦПМСД на одного лікаря припадає 4,5 медсестри.

Наразі проблемою залишається дисбаланс між сімейними лікарями та іншим медичним персоналом. В середньому у Великоберезнянському ЦПМСД на одного лікаря припадає 4,5 медсестри.

18 березня радник з питань муніципальних послуг Закарпатського ЦРМС Павло Рябоконь та Євген Мешко, регіональний представник Програми «U-LEAD з Європою» з реалізації медичної реформи у частині первинної медицини відвідали з консультаційним візитом Центр первинної медико-санітарної допомоги Великоберезнянської районної ради.

Зустріч із головним лікарем та головним бухгалтером Центру була присвячена насамперед фінансовим питанням, а саме – складанню фінансового плану та реалізації механізмів.

«Власне, скласти фінансовий план не є проблемою, – коментує Павло Рябоконь. – Труднощі можуть виникнути з тим, як все зробити законодавчо правильно. Зміни в фінансовий план доводиться вносити щомісячно. За законом їх повинна затверджувати районна рада, однак щоразу збирати депутатів для затвердження змін доволі проблемно. Втім, ситуацію можна вирішити доволі просто: депутати районної ради мають право делегувати свої повноваження голові райдержадміністрації, після чого він зможе приймати зміни до фінансового плану розпорядженням».

Загалом, ситуація в ЦПМСД непогана. Станом на перше березня декларації підписали 67% мешканців району – близько 17 тисяч людей. В лютому Центр отримав близько 1,1 мільйона гривень фінансування. Проблемою залишається дисбаланс між сімейними лікарями та іншим медичним персоналом. В середньому у Великоберезнянському ЦПМСД на одного лікаря припадає 4,5 медсестри. В одній із амбулаторій ситуація взагалі неймовірна – там працює один лікар і аж 10 медсестер. Головний лікар, розповідає Павло Рябоконь, усвідомлює, що потрібно провести оптимізацію, однак просто звільняти людей з роботи – не вихід.

Власним досвідом виходу із такої ситуації поділився Євген Мешко, який також очолює Мукачівську ЦПМСД. Він запропонував змінити колективний договір, ввівши диференційований заробіток. Таким чином медики, які обслуговують більше пацієнтів, отримуватимуть більше. Такі зміни зроблять процес оптимізації природнішим. Треба усвідомити, що Центри первинної медицини – це не соціальні підприємства, наголосив Євген Мешко, їхнью метою є надання якісних медичних послуг населенню, а не забезпечення роботою людей. З цього й треба виходити, проводячи оптимізацію, повідомляє Закарпатський ЦРМС.

Нагадаємо, в Ужгороді книгу-альбом про театральний бренд нашого краю презентують лялькарі Закарпаття

Читайте на ГК:"Бензин дорогий, а мусай робити": в одному із міст Закарпаття зафіксували модне "копитне тріо" (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Феномен "Княгині" у світі й переполох на Березнянщині: закарпатський метеорит, за яким "гнався" Жуль Верн аж у Карпати
Читайте на ГК:“Обіцяв зробити з нього інваліда”: інцидент “із запахом” криміналу стався на Закарпатті (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська