1. Новини Закарпаття
  2. >

Лілія Гриневич: На Закарпатті 70% дітей не можуть пройти поріг здачі ЗНО з української мови

13.03.2019 19:26 Суспільство

"Це пряма дискримінація," – заявила міністр освіти України.

В одному з районів Закарпатської області 70% дітей не можуть пройти поріг здачі ЗНО з української мови через викладання угорською мовою у школі, заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у ефірі Радіо НВ.

"Ми повинні стояти на сторожі інтересів дитини. Якщо, наприклад, в одному з районів Закарпатської області 70% дітей не змогли навіть перейти поріг складання ЗНО з української мови, і це означає, що вони вже не зможуть вступати в українські вищі навчальні заклади, – це є пряма дискримінація цих дітей", – зауважила Гриневич.

За її словами, вони не змогли навчитися українсько мови через те, що зберігається система викладання у школах тільки мовою національної меншини, до якої вони належать.

"Якщо вони розмовляють угорською повністю в школі на уроках, є тільки два рази на тиждень українська мова, і розмовляють вдома і на вулиці також угорською мовою, а угорська мова – це зовсім інша мовна група. Їм важко вчити українську мову, то у них низькі шанси знати українську мову", – зазначила Гриневич.

Вона також додала, що через це у дорослому житті діти зможуть функціонувати лише о своєму регіоні або будуть вимушені їхати у сусідню країну.

У середу, 13 березня, на розгляд Верховної Ради подано проект закону Про повну загальну середню освіту, що доповнює Закон Про освіту і дає механізми для реалізації реформи Нова українська школа.

Доповнення до закону створюють нові можливості для учнів, їхніх батьків, вчителів та освітніх управлінців, пише "Новое время".

Нагадаємо, Ужгородський цвинтар Кальварія добре відомий чи не кожному закарпатцю (ВІДЕО)

Читайте на ГК:До місцевих бюджетів Закарпаття перераховано майже 2 млрд гривень податків
Читайте на ГК:6 днів бродив горами 42-річний чоловік, намагаючись самотужки дістатися кордону із Румунією (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Румунія входить до «шенгену»: що зміниться у працевлаштуванні українців
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська