1. Новини Закарпаття
  2. >

Вчений з Оксфорда стверджує, що недосипання - це катування світового масштабу

07.03.2019 15:46 Суспільство Лайт

Доктор Пол Келл підтверджує: початок навчання і робочого дня раніше 10 години ранку - катування.

Доктор Пол Келл підтверджує: початок навчання і робочого дня раніше 10 години ранку - катування.

Один з головних фахівців медицини сну Великобританії і автор клінічних досліджень Інституту сну і циркадної нейробіології в Оксфордському університеті доктор Пол Келлі вважає, що вимушений початок робочого дня і уроків до настання 10 годині ранку рівнозначно тортурам, що приводить до фізичного виснаження і стресу, викликаних хронічним недосипанням.

Він вірить, що уроки і робота починаються надто рано, і наполягає на важливості перегляду часу їх початку, грунтуючись на природних добових ритмах людини.

Під час свого виступу на Фестивалі британської науки в Бредфорді доктор сказав:

«Людське серце і печінку працюють за своїми законами, а ви кажете їм змістити графік на 2-3 години. Не можна змінювати біоритми і змушувати себе прокидатися в певний час. Наше тіло підлаштовується під положення сонця, і відбувається це підсвідомо, оскільки управляється гіпоталамусом, а не зором. Це серйозна проблема нашого суспільства. Працівники будуть відходити до своїх обов'язків о 10 ранку, а тому сьогодні всі вони не висипаються. Все наше суспільство не висипається. А це має великий негативний вплив на тіло людини, оскільки, позбавляючи себе сну, ми безпосередньо впливаємо на своє здоров'я, емоційний стан і продуктивність праці. Найбільш наочно все дана картина простежується в лікарнях і місцях позбавлення волі, де співробітники будять людей, а потім годують несмачною їжею. І ви сліпо коритеся, бувши не в собі. Недосипання - це катування світового масштабу. Страждає кожен з нас, хоча в цьому немає ніякої необхідності».

За словами доктора Келлі, через раннього початку занять щотижня британські школярі недосипають по 10 годин. Для того, щоб поліпшити життя дітей, вчений пропонує переглянути час почав перших уроків в освітніх установах:

«У 10 років ви прокидаєтеся і відправляєтеся в школу, що відповідає загальноприйнятому стилю життя «з 9 до 5». У 55 років ви продовжуєте жити за тими ж правилами. Однак за ці роки відбувається безліч змін і, з огляду на зміни у вашому віці, вам потрібно спати більше, ніж в юні роки».

Обіймаючи посаду директора середньої школи в Норт-Тайнсайде, доктор Келлі в 2009 році переніс перший урок з 8:30 на 10 ранку, після чого успішність учнів з базових дисциплін зросла майже на 20%. Ґрунтуючись на успіху проведеного, вчений дійшов висновку, що заняття дітей 8-10 років повинні починатися о 8:30 або пізніше, молодих людей в 16 років - о 10:00, а з 18 років - о 11:00.

Доктор упевнений, що якби всі школи Великобританії перейшли на новий графік навчання, який відповідає біологічним годинником людини, то результати випускних іспитів виросли б на 10%. Щоб дослідити позитивний ефект від такого перегляду початку навчального процесу, 30 тисяч учнів з 100 різних шкіл стали учасниками 4-річного експерименту Оксфордського університету.

Займається вивченням медицини сну професор К. Еспі поділився своєю думкою в Telegraph:

«Батьки кажуть, що всьому виною ваша лінь і впертість, і що все можна виправити, лягай ви спати раніше. Однак наука говорить про те, що тінейджерам потрібно довше спати вранці. Правила вимагають сидіти за шкільною лавою, а мозок все ще спить. Саме тому ми зараз досліджуємо можливість перенесення початку шкільних занять на 10 ранку, щоб тим самим підвищити рівень успішності».

Кілька років тому доктор П. Келлі, професор С. Локлі (Медична школа Гарварда) і доктор Р. Фостер (університет Оксфорда) проводили дослідження під назвою «ТінСліп», що охоплювало 100 різних шкіл. Завдання полягало в тому, щоб порівняти успішність учнів, чиї уроки стартували о 9:00, і тих, хто приступав до занять на годину пізніше. Доктор Келлі стверджував:

«Якщо вірити науці, то ефективність навчання має зрости. Діти отримали можливість більше спати, уникнути стресу і тривожності і знизити вживання лікарських речовин. Я не можу передбачити, наскільки підвищиться їх успішність, але готовий поставити на те, що це буде статистично значуща цифра».

Вчені стверджують, що аналогічні зміни допоможуть і дорослим, оскільки «до настання 55 років добові ритми людини абсолютно несумісні з режимом роботи з 9 до 5, погрожуючи продуктивності його праці, психічному здоров'ю та самопочуттю».

Сталий в суспільстві стиль життя збільшує ризик появи шизофренії і діабету. Не можна назвати збігом той факт, що 70% розладів психіки припадають на вікові рамки з 11 до 24 років. Певні соціальні зміни здатні не тільки підвищити здатність до навчання дітей, а й поліпшити їх стан здоров'я, а також підвищити продуктивність дорослих, пише Клубер.

Нагадаємо, поліція Закарпаття проводить службове розстеження щодо звинувачених у хабарництві поліцейських

Читайте на ГК:"Багато із побачених істот, будуть новими для науки видами": “свинок "Барбі” виявили у Тихому океані
Читайте на ГК:Таємниця захована під шаром піску: археологи виявили рідкісну знахідку
Читайте на ГК:Заміж у 12-ть: юна дівчина одружилася з 63-річним чоловіком (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська