1. Новини Закарпаття
  2. >

Відомо, коли святкуємо "Масляну 2019" та які традиції

23.02.2019 18:54 Суспільство

Масляний тиждень в 2019 році розпочнеться 4 березня і триватиме до 10 березня.

Масляний тиждень в 2019 році розпочнеться 4 березня і триватиме до 10 березня.

Масляна - одне з найпопулярніших свят у народній культурі. У цей період навіть ті, хто дотримуються церковного календаря, з задоволенням печуть млинці на Масляну.

Насправді ж, Масляна 2019 - це остання підготовча седмиця Великого Посту. Тобто, дата святкування Масляної починається в останній тиждень перед Великим Постом, і закінчується Прощеною неділею, пише УНІАН.

Дата прораховується досить легко, хоч і є "плаваючою" датою. Достатньо відняти від дати Великодня 56 днів: 48 днів Великого посту і безпосередньо тиждень Масляної. Великдень в 2019 році святкуватимуть 28 квітня, а значить Великий піст розпочнеться 11 березня (за 7 тижнів до Великодня, – ред.).

Таким чином, Масляна в 2019 році випадає на 10 березня, а Масляний тиждень починається з 4 березня. Масляна 2019: традиції Масляна – це давнє слов'янське свято присвячене кінцю зими і весняному пробудженню природи.

Свято прижилося і в православних українців. Головною традицією на Масляну, яку активно дотримуються сучасні українці, є випічка млинців. Вони символізують сонце. Крім того, випікають оладки, пироги, вареники, сирники, пампушки і тістечка. В останній день масляної на столі повинна бути яєчня.

Весь цей тиждень ділиться на два періоди: Вузька Масляна – понеділок, вівторок і середу і Широка Масляна – четвер, п'ятниця, субота і неділя. У перші три дні можна займатися господарськими роботами, а з четверга всі роботи припиняються. При цьому кожен день Масляної має свою назву і призначення.

Понеділок, 4 березня – перший день Масляної – "зустріч". В цей день роблять крижані гірки. У давнину вірили, що чим далі котяться сани і чим голосніше сміх над крижаною горою, тим кращим буде врожай.

Вівторок, 5 березня – "загравання". У цей день заведено заводити веселі ігри і пригощати за організовані веселощі млинцями.

Середа, 6 березня – "лакомка". Всі господині цього дня готують різні смаколики у великих обсягах і прикрашають ними багатий стіл, але млинці, звичайно, залишаються на першому місці.

Четвер, 7 березня – "розгуляй". З цього дня Масляна розгортається у всю широчінь – гуляють з ранку до вечора, водять хороводи, співають пісні.

П'ятницю, 8 березня – "тещині вечірки". Величезна кількість звичаїв у цей день спрямована на прискорення весіль та сприяння молоді в знаходженні собі відповідної пари. Зяті з вечора особисто запрошують у гості своїх тещ – пригощають їх млинцями. Субота, 9 березня – "посиденьки зовиці". В цей день молода невістка запрошує своїх рідних до себе.

Неділя, 10 березня – "Прощена неділя". В цей день заведено просити вибачення у всіх близьких і ображених за заподіяне зло, за якісь свої проступки. Це дуже світлий день перед початком Великого посту.

З 11 березня гуляння припиняються, оскільки чинності набирає Великий піст, який триватиме до 28 квітня – Великодня, інформує АСС.

Нагадаємо, стало відомо, що ЄС вводить обов’язкову попередню онлайн-реєстрацію безвізу

Читайте на ГК:Сім'ям деяких померлих військовослужбовців відмовляють у виплатах: Верховний суд назвав причину
Читайте на ГК:Гороскоп на 20-21 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:В Україні змінюються умови військового обліку: який сюрприз чекає на чоловіків
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська