1. Новини Закарпаття
  2. >

Комахи вмирають по всьому світу - вчені попереджають про катастрофу

13.02.2019 23:36 Суспільство ВАЖЛИВО

Зникнення комах - феномен світового масштабу.

Зникнення комах - феномен світового масштабу.

"Якщо його не вдасться зупинити, наслідки будуть" катастрофічними ", - повідомляє швейцарське видання Tages-Anzeiger з посиланням на науковий журнал Biological Conservation.

"Вчені під керівництвом австралійського еколога Франциско Санчез-Байо з Сіднейського університету проаналізували 73 дослідження, більшість з яких були присвячені скорочення чисельності комах, - пише журналістка Тіна Байєр. - Узагальнивши результати всіх досліджень, вчені прийшли до висновку, що під загрозою знаходяться всі загони комах : скорочується чисельність майже половини всіх видів комах; третина комах знаходиться під загрозою зникнення. Все це, очевидно, відбувається зі стрімкою швидкістю: як пишуть автори дослі нання, в рік біомаса комах скорочується на 2,5%. Якщо так піде і далі, через 100 років комахи можуть зникнути ".

Особливо різко, за словами вчених, скорочується чисельність лускокрилих або метеликів, гнойових жуків і перетинчастокрилих комах, до яких відносяться бджоли, оси, а також мурахи, повідомила Инопресса. Зокрема, в одному з проаналізованих досліджень говориться, що за період з 2000 по 2009 рік кількість метеликів у фермерських регіонах Великобританії скоротилося на 58%. "Тривогу викликає те, що зникають види комах, які пристосовані до життя в різних середовищах і можуть використовувати різні джерела їжі", - зазначає видання.

"Головною причиною глобального зникнення комах вчені вважають втрату середовища проживання, перш за все, в зв'язку з інтенсивним веденням сільського господарства і будівництвом міст і доріг. Друга за важливістю причина полягає в масовому застосуванні добрив і пестицидів, наприклад, неонікотиноїдів, які впливають на нервову систему всіх комах, в результаті чого помирають не тільки комахи-шкідники. по-третє, на комах по всьому світу впливають і біологічні фактори: занесені паразити, наприклад, кліщі роду варроа, які вражають і вбивають медоносних бджіл. Зміні клімату автори дослідження відводять лише четверте місце. (...) Збільшення температур шкодить насамперед комахам в тропіках, які часто і без того живуть на межі можливостей свого організму ", - повідомляє Tages-Anzeiger.

Читайте на ГК:Какао б'є нові рекорди: ціни перетнули нову історичну межу
Читайте на ГК:З ними жінки купатимуться в розкоші: ТОП найщедріших чоловіків за знаком зодіаку
Читайте на ГК:Час пішов, ресурси обмежені: військовий облік українців за кордоном набирає обертів
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська