1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Створили «годівницю» для однієї фірми»: як відбувається розмитнення "єврономерів"

27.01.2019 12:24 Суспільство ВАЖЛИВО

Лічильник увімкнено: уже через місяць власники «євроблях» втратять знижки на розмитнення своїх авто, а у кінці травня їх почнуть штрафувати. Більше того, митники погрожують конфіскаціями.

Лічильник увімкнено: уже через місяць власники «євроблях» втратять знижки на розмитнення своїх авто, а у кінці травня їх почнуть штрафувати. Більше того, митники погрожують конфіскаціями.

«КРАПКА» з’ясувала, що ж відбувається з «євробляхами» та чому їхні власники готують нові протести.

Жарти закінчаться в травні

За словами податківців, розмитнення іномарок просувається рекордними темпами. Так, 22 січня в Україні було розмитнено понад 2700 автомобілів з єврономерами. За них власники сплатили 170,5 млн грн. А загалом з 25 листопада 2018 по 22 січня 2019 року було оформлено майже 44 тис. автомобілів з єврономерами. Від їхніх власників до бюджету надійшло майже 2,8 млрд грн.

Левова частка авто, які пройшли легалізацію, перебувала в Україні з порушенням митного законодавства. Тому їхні власники також заплатили штрафи. «За них власники добровільно сплатили 312 млн грн (8500 за кожне авто). Це звільнило їх від адміністративної відповідальності за недотримання вимог митних режимів при ввезенні транспортного засобу з іноземною реєстрацією, строки та умови ввезення якого не дотримані», – повідомляють у прес-службі ДФС.

Нагадаємо, що пільговий період застосування ставки акцизного податку (коефіцієнт 0,5) для розмитнення «блях» закінчується 22 лютого 2019 року. Потім власники таких автівок сплачуватимуть акцизний податок за повною ставкою.

З 23 лютого почне діяти 25%-ва пільга на розмитнення. А вже наприкінці травня за єврономери почнуть штрафувати.

«Законодавець передбачив більш суворе покарання для тих власників транспортних засобів з іноземною реєстрацією, які вчасно не потурбувались про їх митне оформлення до 24 травня 2019 року», – заявили в Головному управлінні ДФС у Донецькій області.

Санкції стосуватимуться як власників «єврономерів», так і тих, хто ними кермує.

«Звертаємо увагу на те, що законодавством встановлюється покарання не тільки для тих осіб, які ввезли автівки на єврономерах на територію України, але й для тих, хто ними керує. До того ж від кінця травня поточного року штрафні санкції, що застосовуватимуться, зростуть до 170 тис. грн, а в окремих випадках передбачається можливість застосування конфіскації таких авто», – говорять у ДФС.

«Бляхери»

Активісти, які виступають від імені власників «блях», стверджують, що розмитнення таких авто саботують посадовці та держслужбовці.

В АЄС заявили, що з 1 лютого проводитимуть акції, аби домогтися зниження вартості розмитнення.

«Створили «годівницю» для однієї фірми»

За оцінками експертів, розмитнити свої авто на пільгових умовах більшість «євробляхерів» не встигне. А для значної частини це буде просто невигідно, і вони продаватимуть свої машини чи залишатимуть їх у гаражах.

«Зараз на митницях величезні черги. Лише в Закарпатті щодня розмитнюють по 200 автомобілів, але, виходячи з їхньої кількості в Україні, думаю, встигнуть розмитнити десь 20–30%», – сказав «КРАПЦІ» керівник закарпатського відділення ГО «Доступне авто» Павло Білецький.

Він також розповів про неочікувані проблеми, з якими стикнулися власники авто з європейською реєстрацією.

«Найбільша проблема – не черги, а з сертифікати відповідності. Люди за кордоном знімають автомобіль з реєстрації, приїжджають на митний термінал, а так звані фахівці, які видають сертифікати, настільки нахабніють, що за документ, який коштує 2300 грн, беруть 4–6 тис. грн. Хоча із самого початку нам обіцяли, що ми платитимемо лише за розмитнення.

Я, наприклад, коли розмитнював свій автомобіль, у Словаччині пройшов контроль оригінальності. Заплатив за документ 120 євро. Приніс його сюди, а мені кажуть, що він недійсний, треба платити заново. Тобто на цьому зробили штучну «годівницю», завдяки якій заробляє одна фірма в Україні», – пояснив Павло Білецький.

За його словами, вказівка Ніни Южаніної орієнтуватися при оцінці вартості вживаних автомобілів не на каталог «Шваке», а на ціни, зазначені в документах про купівлю, трохи знизила розмір податків. Однак спрацьовує це не завжди.

«Це як лотерея. Люди подають за своєю купчею, а потім чекають, що вирішить центральний орган. Бо на місці митниця дає адекватні оцінки, але від них залежить не все», – додав Павло Білецький.

Проте розмитнювати автомобілі збираються не всі. За приблизними оцінками, близько 20–30% власників «блях» збираються їх продати, уже продали чи планують тримати їх у гаражах як автомобілі-донори. Причина в тому, що такі машини коштують менше, ніж сума податків, яку за них довелося би заплатити. Це характерно для машин 1997–2001 років випуску, а особливо для «дизелів». Причина в тому, що для старих авто податок нараховується за вищим коефіцієнтом, а якщо двигун дизельний, то базова ставка акцизного податку складе 75 євро (для авто з бензиновим двигуном – 50 євро). Через це багато людей просто кидають свої машини.

«Я нещодавно повертався зі Словаччини і бачив, як місцеві мешканці розбирають залишені на стихійних стоянках автомобілі, знімають дзеркала», – зауважив Павло Білецький.

Нагадаємо, група киян потрапила у снігову пастку в горах Закарпаття.

Читайте на ГК:“Пурхали неначе метелики”: в області відбувся турнір «Magic Air Championship» (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Прикордонниками ліквідовано черговий канал незаконного переправлення осіб через державний кордон (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Ужгородщині через безвідповідальність власників обійстя сталася пожежа (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська