1. Новини Закарпаття
  2. >

В мережі назвали 10 найвідоміших Тетян Закарпаття

25.01.2019 20:44 Суспільство

Сьогодні, 25 січня, відзначають відразу два свята – Тетянин день і День студента, адже свята Тетяна вважається покровителькою студентів і педагогів. 

Сьогодні, 25 січня, відзначають відразу два свята – Тетянин день і День студента, адже свята Тетяна вважається покровителькою студентів і педагогів. 

Спеціально для наших читачі, журналісти сайту 0312.ua зробили підбірку найвідоміших закарпатських Тетян.

Тетяна Смріга

Про таких кажуть: люди-батарейки. Енергії у Тетяни Смріги так багато, що вона без жалю вихлюпує її назовні. Причому, не марно, а продуктивно, спрямовуючи її в різні культурні і соціальні проекти.

Тетяна – автор і реалізатор численних заходів, присвячених сучасному мистецтву, збереженню архітектурної спадщини Ужгорода, літературних і художніх перформансів, лекцій, семінарів, воркшопів. Вона надихає і мотивує, навіть не замислюючись над цим. Якщо «перегорає», то тимчасово, щоб підзарядитися і потім з новими силами взятися за щось цікаве. Вона – з тих, кого по-справжньому болить і не байдуже, що буде далі. Її життя вщент наповнене невипадковими випадковостями. Словом, розумна, творча, весела особистість, з якою варто познайомитися ближче.

Тетяна Вашаргелі

"Закарпатська галичанка. Душею і поглядом на світ - журналіст. Працюю на ЗОДТРК "ТИСА-1". Працювала, ішла геть і... поверталася. Надто люблю це телебачення і колег (сподіваюся - взаємно). Головний пріоритет (вибач, професія) - родина", - розповідає про себе Тетяна.

Тетяна Літераті

Журналіст, письменниця, авторка книги «Втрачений Ужгород. Мандрівка старим містом».

"Ніщо так не надихає мене, як літні гори і осінній Ужгород. Нічого не радує більше, ніж усмішка рідних, ніщо не смакує краще, ніж сир", - розповідає про себе.

Тетяна Дюрдь

Студентка  філфаку Тетяна Дюрдь – волонтерка, яка перебувала в зоні АТО та допомагала бійцям батальйону «Айдар» на Луганщині.

Тетяна Кобаль-Ліхтей

Українська поетеса та прозаїк, кандидат філологічних наук, доцент кафедри словацької філології УжНУ.

Досліджує українсько-словацькі літературні взаємини, актуальні питання в галузі художнього перекладу, сучасну літературу Закарпаття та Пряшівщини. Авторка 50 наукових та 30 науково-популярних статей, 6 навчально-методичних розробок та навчального посібника «Штурівська генерація романтиків і українська література» (Ужгород, 2003).

Член Національної Спілки письменників України. Авторка повісті «Лялька», 4 поетичних збірок («Оксамитова ніч», «Химерні ромени», «Зела», «Сарабанда дощу»), ряду передмов до видань художніх творів закарпатських митців, упорядник 5 випусків студентських збірників художніх перекладів «Між Карпатами і Татрами» (виходять з 2001 року) та 2 антологій сучасної жіночої лірики Закарпаття «Ніжність» (Ужгород, 2002) і «Вежа» (Ужгород, 2004).

Наукову та творчу діяльність Тетяни Василівни Ліхтей представлено в науково-літературних виданнях «Письменники Закарпаття» (Ужгород, 2003), «Поезія й поети Закарпаття» (Ужгород, 2003), «Поетичні горизонти Закарпаття» (Ужгород, 2006), «Письменники Срібної землі» (Ужгород, 2006), біобібліографічному довіднику «Жіночі постаті в історії Закарпаття» (Ужгород, 2004), антологіях «Закарпатська поезія ХХ століття» (Ужгород, 2003), «Творчість джинсового покоління» (Мукачево, 2007) та ін.

Тетяна Балога

Старша донька колишнього голови Закарпатської облради Івана Балоги, навчалась на медичноиу факультеті Ужгородського національного університету.

Тетяна Деркач

«Бути дружиною публічної особи – це велика відповідальність"…

Недарма говорять, що за кожним великим чоловіком стоїть велика жінка. Дружина депутата Закарпатської обласної ради Степана Деркача усіляко уникає публічності.

За плечима – 16 років подружнього життя, протягом яких, як і в кожній сім’ї, були свої злети і падіння, успіхи і невдачі, але, як каже пані Тетяна, головне – вміти разом долати важкі часи і вірити в краще майбутнє.

Тетяна Грицищук

Журналістка, навчалась на філологічному факультеті УжНУ.

Тетяна Сопільняк

Художниця декоративно-прикладного мистецтва, живописець.

Народилась у м. Поті (Грузія). Закінчила відділ художньої обробки металу Ужгородського училища прикладного мистецтва (1978 р.), а також художньо-графічний факультет Одеського державного педагогічного інституту ім. К. Д. Ушинського (1988 р.). У 1980 – 2003 рр. працювала завідувачем пересувної виставки в Ужгородському коледжі мистецтві ім. А. Ерделі. З 2000 р.  – учасниця обласних та всеукраїнських колективних художніх виставок і пленерів. Організувала п’ять персональних виставок у Києві, Ужгороді, Мукачеві. Член Національної спілки художників України з 2008 р.

Мистецтво художниці різнопланове: живопис, графіка, колаж, художня кераміка. На її полотнах переважно зображені люди, будинки, птахи та квіти, рідний Ужгород. Вони вражають високим рівнем виконавської майстерності, жіночністю, щирістю, чистотою, гармонією кольору. З реалістичного напряму у своїй творчості поступово перейшла на декоративний. Це її особливе бачення здавалося б звичних речей, і, як каже сама художниця: «Це завжди пошук самовираження, перетворення реального світу у вигаданий мною світ».

Тетяна Бутурлакіна 

Доцент кафедри фінансів і банківської справи, директор Центру кар’єри УжНУ.

Більше двох років при Ужгородському національному університеті діє Центр кар’єри. Це соціальний проект, спрямований на співпрацю між освітою, владою, роботодавцями та студентами. Його мета, серед іншого, – допомога випускникам у вирішенні проблеми працевлаштування. Але в цікавий спосіб – через активізацію власних ресурсів, формування активної життєвої позиції, визначення пріоритетів і знаходження власної мотивації для досягнення результатів.

Нагадаємо, що святкування Різдва на Закарпатті запам’ятається надовго.

Читайте на ГК:Непоправна втрата сколихнула всіх закарпатців: клята війна забрала життя ще одного Героя (ФОТО)
Читайте на ГК:Бомбосховище на Закарпатті за 14 мільйонів: де розташовано масштабну споруду в області і хто будує?
Читайте на ГК:Уже цими вихідними: невже Захід України перетвориться на дюни?
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська