1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді відкрили виставку «Освенцимський альбом», присвячену жертвам Голокосту (ФОТО)

25.01.2019 14:46 0 Суспільство
 

27 січня увесь цивілізований світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Закарпаття теж причасне до цієї трагічної події. Оскільки одна із найцікавіших та найбільших громад євреїв в Україні знаходилася саме на Закарпатті, - пише видання КО.

Під час війни вона була фактично повністю знищена. Це сталося у 1944 році. Майже у повному обсязі громада була депортована та вивезена до Освенциму, де знаходилися концентраційні табори. За різними даними, там було знищено від 1,2 до 2,2 мільйонів людей, більшість з яких були євреями.

Єврейська громада Закарпаття понесла величезні втрати. Не повернулося додому приблизно 115 тисяч.

Щорічно єврейська спільнота краю вшановує пам’ять жертв Голокосту. Цьогоріч в атріумі Закарпатської облдержадміністрації відкрили виставку під назвою «Освенцимський альбом».

180 фотознімків скрупульозно документують шлях єврейських в’язнів від виходу з вагонів до порогу газової камери. Закінчується «Освенцимський альбом» неймовірно моторошними кадрами старих людей і дітей, які чекають своєї черги на галявині між двома крематоріями.

Відкривали захід директор Закарпатського обласного благодійного фонду «Хесед Шпіра» Михайло Галін, а також очільник Закарпатської облдержадміністрації.

– У цій виставці відображається депортація закарпатських євреїв. Саме на їхній основі будуються найбільші експозиції, які є в Ізраїлі, Вашингтоні, Празі, Будапешті. Це єдине історичне свідоцтво про те, що відбувалося.

Нині оригінал альбому знаходиться в музеї «Яд-Вашем» в Єрусалимі. Туди його передала після 35-річного зберігання в себе Лілі Якоб-Зельманович Мейер. Єврейська дівчинка родом із с. Білки, що на Іршавщині, знайшла цей альбом в Освенцимі, в есесівській казармі, – розповів Михайло Галін.

Дуже багато людей упізнали себе на цих фотографіях. Це закарпатці, а також вихідці з нашої області, котрі тепер живуть в Ізраїлі та країнах Східної Європи. Був спільний проект з угорською єврейською спільнотою, і знайшлися люди, що ідентифікували на цих світлинах своїх родичів, про яких не знали, де ті поділися. Тож завдяки фото дізналися, що їхні рідні потрапили в «Освенцим».

Тож окрім історичних віх, із життя єврейської громади, можна також побачити самі світлини із «Освенцимського альбому». На цих фотографіях можна побачити також саму Лілі Якоб, а також її братиків. До слова, очі одного із цих хлопчиків, є символом усього геноциду. Бо вони відображають увесь біль і стогін єврейського народу.

Варто зазначити, що виставка відкрита у вільному доступі, тож усі бажаючі мають можливість побачити ці плакати зі світлинами.

Нагадаємо, що у Генконсульстві Угорщини в Ужгороді презентують виставку доньки скульптора Василя Романа.

Читайте на ГК:Важливе повідомлення для жителів області: рух вулицями тимчасово обмежать (СХЕМА)
Читайте на ГК:За дитячу жорстокість відповідатимуть батьки: в Ужгороді конфлікт між однокласниками закінчився бійкою і візитом поліції
Читайте на ГК:Небесна варта: Ужгородський ліцей придбав FPV-дрони для 128-ї бригади (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська