1. Новини Закарпаття
  2. >

Перед туристичним Закарпаттям відкриваються нові перспективи (ФОТО)

25.01.2019 08:51 Суспільство

На межі Закарпаття, Львівщини та Івано-Франківщини планують створити субрегіональний туристично-рекреаційний кластер.

На межі Закарпаття, Львівщини та Івано-Франківщини планують створити субрегіональний туристично-рекреаційний кластер.

23 січня на території Славської ОТГ, в готелі "Вежа Ведмежа", відбулося засідання з питань перспектив розвитку субрегіонального туристично-рекреаційного кластера «Магура» на межі Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей.

Закарпаття за круглим столом представляли директор обласного департаменту економічного розвитку і торгівлі Денис Ман, голова Міжгірської районної ради Василь Щур та власник еко-курорту «Ізки» Андрій Бойко.

Під час круглого столу було презентовано основні напрямки будівництва нового курорту поблизу Славського, інвестором якого виступає компанія "Галнафтогаз".

Також учасники обговорили питання розвитку транспортно-логістичної системи для повноцінного розкриття туристичного потенціалу областей. Це дозволить значно економити час проїзду до привабливих для туристів об’єктів, обмінюватися туристичними потоками та збільшити тривалість перебування туриста в Карпатах – головній родзинці трьох областей. Фахівці поділились досвідом реалізації якірних проектів місцевого розвитку, презентували туристичний потенціал Міжгірського району, Славської, Долинської та Вигодської ОТГ. Також відбулося обговорення проекту Статуту та подальших кроків зі створення Асоціації місцевого самоврядування «Магура», інформує Закарпаття онлайн. 

Під час заходу було наголошено на важливості доступу до будь-якої громади субрегіону в межах однієї години, проте це потребує невідкладного ремонту важливих транспортних артерій та побудови транспортних коридорів.

Зокрема, для Закарпаття важливим є об’єднати сполученням населені пункти Славське та Міжгір’я, адже Міжгірщина була і залишається надзвичайно привабливою для туристів. Вони приїжджають туди милуватись водоспадом Шипіт, відвідати село-музей Колочава, НПП «Синевир», центр реабілітації бурого ведмедя та еко-парк вовків, унікальний музей лісу і сплаву, старовинні дерев’яні церкви та мальовничі Карпатські вершини. Потенціал Міжгірського району дозволяє розмістити більше двох тисяч туристів, на території району протягом року проходять близько 15 фестивалів різного спрямування. Стрімкого розвитку набуває сільський туризм – в районі готові прийняти туристів більше 200 садиб.

Учасники обговорення мали спільне бачення щодо туризму як ключового пріоритету у розвитку трьох областей. Відтак будуть продовжені спільні консультації та напрацювання у напрямку розвитку та поліпшення туристичної інфраструктури.

Нагадаємо, туристичний бум на Закарпатті: чому варто їхати і що подивитися

Читайте на ГК:Пригодницький трилер по-Закарпатськи: горе-“гід” привів “туристів” до берега Тиси та накивав п'ятами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Дюни стануть реальністю?: пил із Сахари знову накриє Захід України цими вихідними
Читайте на ГК:Один з них пройшов пекло ворожого полону:  демобілізовано першу команду строковиків із Закарпаття
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська