1. Новини Закарпаття
  2. >

Як українцям стати спостерігачами на виборах Президента та депутатів Верховної Ради

11.01.2019 12:48 Суспільство

Цьогоріч ми візьмемо участь у двох виборчих процесах – у березні маємо обрати нового президента України, а восени — віддати свої голоси за майбутніх депутатів ВРУ.

Цьогоріч ми візьмемо участь у двох виборчих процесах – у березні маємо обрати нового президента України, а восени — віддати свої голоси за майбутніх депутатів ВРУ.

На виборчих дільницях обов’язково повинні бути присутні спостерігачі, які відстежуватимуть виборчий процес, озвучуватимуть висновки і забезпечать легітимність виборів. Крім громадських організацій та представників міжнародної спільноти, спостерігачами можуть стати і звичайні громадяни України.

Для того, щоб стати офіційним спостерігачем виборчого процесу необхідно звернутися до одного із суб’єктів висування: партії, яка висуває на вибори свого кандидата; кандидата на пост президента, або громадської організації, яка вже отримала дозвіл мати спостерігачів, інформує Today.ua.

Для реєстрації потрібно надати паспорт громадянина України, його ксерокопії першої та другої сторінок, заповнити заяву про згоду бути спостерігачем і надати особисту інформацію – ПІБ, дату народження, місце проживання, місце роботи, контактні телефони.

Спостерігачами не можуть стати:

члени виборчої комісії;різні посадові особи (виконавча влада, суди, правоохоронні органи, місцеве самоврядування);військовослужбовці;особи, які проходять альтернативну службу.

Офіційні спостерігачі зобов’язані:

бути присутніми на засіданнях дільничних та окружних виборчкомів, у тому числі при підрахунку голосів та встановленні підсумків голосування у територіальному виборчому окрузі;здійснювати фото, аудіо та відео, при цьому не порушуючи таємницю голосування;бути присутніми при видачі виборчих бюлетенів членам виборчкому, у тому числі для організації голосування на дому або при проведенні такого голосування;звернутися із заявою чи скаргою до виборчкому або суду для усунення порушень закону;отримувати копії протоколів про передачу бюлетенів, про підрахунок голосів і встановлення підсумків голосування у випадках, передбачених законом.

Офіційні спостерігачі не мають права:

безпідставно втручатися в роботу комісії;заповнювати замість виборця, навіть на його прохання, виборчий бюлетень;бути присутніми при заповненні бюлетеня у кабіні для таємного голосування або іншим чином порушувати таємницю голосування.

Нагадаємо про вибори президента 2019: основні дати та події кампанії.

Читайте на ГК:ДТП з трагічним фіналом: водій вантажівки збив велосипедистку (ФОТО)
Читайте на ГК:Що таке дизайнерський ремонт квартири?
Читайте на ГК:Сучасні рішення для облаштування зовнішнього простору домоволодіння від Stryiko
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська