1. Новини Закарпаття
  2. >

Як дізнатись свою долю: основні види ворожінь на Різдво

06.01.2019 20:10 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Напередодні Різдва та на Святий вечір дівчата полюбляють ворожити на долю. «Голос Карпат» пропонує вам підбірку різдвяних ворожінь.

Напередодні Різдва та на Святий вечір дівчата полюбляють ворожити на долю. «Голос Карпат» пропонує вам підбірку різдвяних ворожінь.

Слід зазначити, що православна церква ставиться до ворожіння негативно, стверджуючи, що майбутнє відомо лише Богу. Тим не менш, у східних слов'ян ще в стародавні часи склалася традиція ворожити у святочні дні. «Святочні» ворожіння проводяться в період між різдвяним Святвечором, 6 січня, до Водохреща, 19 січня.

Традиційно, найбільш популярними є ворожіння на долю та судженого. Чи не кожна дівчина хоче знати що її чекає та коли вона вийде заміж.

Дівчата, які хочуть, щоб за ними бігали хлопці, повинні піти до річки, скропившись водою, нашептати: «Як оця вода біжить, так би за мною бігали сватачі!».

Щоб побачити свого судженого потрібно розплести волосся, взяти в руки хлібі, тричі обійти оселю, дивлячись у вікно, де начебто «має показатися доля», і промовляти: «Покажись мені, мій суджений».

Щоб дізнатись звідки прийде суджений потрібно помитий посуд винести на вулицю і постукуючи в миски сказати: «Звідки одізветься пес, туди піду заміж».

Ще потрібно прислухатись до сусідів: якщо почуєте слово «сядь» — не пощастить вийти заміж, а коли «йди» — в цьому році прийдуть свати. 

Ворожити можна і на майбутню професію чи вдачу чоловіка. На стіл кладуть різні речі: сокиру, ножиці, чарку (в сучасних умовах це можуть бути комп’ютери, мобільні телефони чи інші гаджети, фотоапарати та інше),  та із зав’язаними очима підходять до столу. До якої речі доторкнулася – таким на вдачу буде майбутній чоловік.

Популярними також є групові ворожіння на майбутнє з чашками. Для нього потрібно взяти кілька чашок, відповідно кількості тих, хто ворожить. У чашки покласти перстень, монету, хліб, цукор, цибулю і сіль, а в одну чашку наливали воду. Кожен ворожбит вибирає собі чашку з закритими очима. Вміст чашки віщує майбутнє: перстень — до весілля; монета — до грошей; хліб — до достатку; цукор — до веселощів; цибуля — до сліз; сіль — до нещастя, вода – до відсутності змін.

Одним з найстаріших та найпопулярніших ворожінь на майбутню долю є ворожіння на воску. У різдвяний вечір у склянку або тарілку наливали воду. Потім над полум'ям свічки в ложці розтоплювали віск і виливали його в воду. Коли воскова фігура застигала, на її основі можна було тлумачити майбутнє. Якщо віск розтечеться смужками – це обіцяло дороги та подорожі. Якщо утворює «зірочку» – людину, що ворожить, чекає успіх на роботі чи навчанні. Якщо фігурка буде нагадувати людину – це обіцяє появу нових друзів, а якщо звіра – то у того, хто ворожить, є або скоро з'явиться таємний ворог. Фігурка квітки вказує на зустріч з судженим або швидке заміжжя.

Проте, варто пам’ятати, що святкові ворожіння – це більше розвага, а ніж точне передбачення того, що на нас чекає. Саме тому потрібно з гумором ставитись до всього, що пророкуватимуть ворожіння.

Нагадаємо, що святкування Різдва на Закарпатті запам’ятається надовго.

Читайте на ГК:Розшукуваний Інтерполом ізраїльтянин намагався "проскочити" до Угорщини (ФОТО)
Читайте на ГК:Містичні таємниці річки Тиса: трагедії, легенди про скарби та рекорди минулого (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті з'явиться новий пункт пропуску: де він буде розташований
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська