1. Новини Закарпаття
  2. >

ЗМІ: Допомога заробітчанам після повернення - новий напрямок роботи психологів

26.12.2018 17:07 Суспільство ВАЖЛИВО

Тим часом статистика свідчить про суттєве зменшення "довгострокових" мігрантів.

Тим часом статистика свідчить про суттєве зменшення

Після невдалого досвіду роботи за кордоном трудові мігранти нерідко потребують серйозної психологічної підтримки. Про це розповідають у львівській агенції "Запорука", пише "5 канал".

"Буває по-різному. Нещодавно допомагали жінці, яка перебувала у справжньому розпачі. Ще зі старим радянським паспортом вона була нелегально на заробітках, потім повернулася додому. Минуло сім років, вона змінила паспорт на біометричний і поїхала у пошуках роботи знову. При перетині німецького кордону її зупинила митна служба. Виявилося, що її дані зафіксовані у Шенгенській інформаційній системі. Після цього, фактично, відбулося її видворення. Тепер вона персона нон грата і має психологічний шок", – розповіла Ярина Хомцій, керівник проектів благодійного фонду "Запорука".

Тим часом статистика свідчить про суттєве зменшення "довгострокових" мігрантів. Якщо раніше їхали і зупинялися на роки, то зараз переважають так звані "маятникові" мігранти, що їздять туди й назад або більше не їдуть. Один з таких – батько трьох дітей Сергій Сарапій. Після повернення він вдало реалізував себе у Києві.

"Ми поїздили по Європі, і хочу сказати, що Україна це не та країна, з якої варто їхати. Вона відкриває безліч можливостей, головне – їх не чекати склавши руки, і тоді все вийде", – переконаний чоловік.

Читайте на ГК:Українцям погода підготувала "сюрприз": синоптик розповіла про погоду в Україні
Читайте на ГК:В квітні українські пенсіонери отримають надбавку до виплат за віком, але є одна умова: що варто знати
Читайте на ГК:Для чотирьох знаків зодіаку почнеться новий етап в житті: відомо, хто ці щасливчики
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська