1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Ціни та якість головної окраси Нового року в столиці Закарпаття

25.12.2018 15:26 Суспільство ВАЖЛИВО

Про неодмінний символ Нового року та Різдва – ялинку. Тут можуть бути різні варіації, але незмінним є факт – ЯЛИНКА МУСИТЬ БУТИ!

Про неодмінний символ Нового року та Різдва – ялинку. Тут можуть бути різні варіації, але незмінним є факт – ЯЛИНКА МУСИТЬ БУТИ!

“Це час, коли забуваються соціально-політичні проблеми, гострі суперечки та інші негативні події, адже настав Новий рік, а отже нові сподівання, що все нарешті стане до ладу, все зміниться і настане мир, спокій, процвітання та добробут. Чари новорічно-різдвяних свят витають всюди, люди стають добрішими та привітнішими. Підігрівають настрій і діти, які метушаться в очікуванні новорічного символу – ялинки, подарунків і, можливо нарешті, хорошого снігу”, – йдеться у повідомленні ЗОУЛМГ.

Так, ось щодо неодмінного символу – ялинки… Хоча в багатьох сім’ях за ялинку може бути і смерічка або сосна. Є прихильники і штучного деревцяти, яке може прослужити багато років у порядного ґазди і ґаздині. Тут можуть бути різні варіації, але незмінним є факт – ЯЛИНКА МУСИТЬ БУТИ!

Як інформує Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства, «цього року, згідно планових показників, лісівниками планується реалізувати 21020 тис. смереки та ялиці. Середня ціна коливатиметься від 45 до 110 грн., в залежності від лісгоспу.

Лідерами залишаються ДП «Воловецьке ЛГ», ДП «Міжгірське ЛГ», ДП «Ясінянське ЛМГ», ДП «Тячівське ЛГ», ДП «Верхньогірське ЛГ» та ДП «Брустурянське ЛМГ». Деревця для головного свята року вирощують на спеціальних плантаціях або зрізають під час розчищення просік, смуг відведення ліній електропередачі».

Традиційними місцями, де можна придбати ялинку в Ужгороді є ринки та базари міста, зокрема, «базар на Корятовича» (поблизу ТЦ «Луксор»), т.зв. «П’яний базар», ринок «Білочка» та базар в Новому районі поблизу ТЦ «Токіо». Що ж до цінової політики, то можемо зазначити, що найдешевша «збірна з гілочок» ялинка в Ужгороді коштує від 25 грн. але вона дуже маленька – близько 25-30 см заввишки. Трошки більші (50-60 см) звичайні ялинки вже коштують 70-100 грн., від 80 см до 1 м ціна 120-150 грн. Ялинки від 120 до 150 см – 150-200 грн., від 150 см до 2 м – 200-300 грн. Є і більші деревця та, але там і ціна – 400-500 грн. Щодо «збірних з гілочок» ялинок, то тут ціни вищі ніж у звичайних десь на 15-25%, адже як зауважують продавці «коло них багато роботи». Є «збірні з гілочок» ялинки за 700 грн. і вище.

Наш власний моніторинг цінової політики щодо новорічних ялинок показав, що на чотирьох базарах міста ціни приблизно однакові, але в центрі коло ТЦ «Луксор» ціни трошки нижчі, ніж до прикладу в Новому районі чи коло т.зв. «П’яного базару». Можна придбати і просто гілочки ялинки за цінами від 25 до 60 грн. Звичайно, важливим є питання торгу. Зробиш пару компліментів продавцю (продавчині) – і вже можна домовитись про ціну на 10-20% нижчу від початкової.

Штучні новорічні символи можна придбати на базарах також, але найбільший вибір, звичайно, в гіпермаркетах «Епіцентр» та «Нова лінія». Тут деревця та ціни на любий смак і гаманець – від 700 за невеличку ялиночку (коло 70-80 см) до 11500 грн. за дуже реалістичну понад 2-х метрову красуню.

Ще важливим є факт наявності документів (індивідуальних номерів та штрих-кодів) на ялинки, які продають в Ужгороді. Звичайно, багато продавців є совісними і продають тільки «легальні» ялинки, але є і такі, що продають нелегальний товар без будь-яких документів. Будь-хто із покупців може сам дізнатися інформацію про ялинку на сайті Державного агентства лісових ресурсів України. Крім власне чіпу, на ялинці має бути етикетка, що містить індивідуальний номер і штрих-код з інформацією про походження дерева. Номер з етикетки можна перевірити на сайті www.ukrforest.com і ознайомитися з походженням новорічної ялинки (вводити потрібно тільки цифровий номер, без зазначення серії), пише “Карпатський об’єктив”.

Нагадаємо, журналісти дізналися вартiсть ялинок на "П’яному базарі" в Ужгороді.

Читайте на ГК:Голови та руки обмотанні залізними канатами: українські археологи виявили шокуючу знахідку (ФОТО)
Читайте на ГК:Життя закарпатських ромів між світовими війнами: з'явились унікальні кадри (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Закарпатті виявили склади з "сюрпризом": відомо перші подробиці (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська