1. Новини Закарпаття
  2. >

Смертельне цунамі в Індонезії: понад 200 загиблих та сотні поранених

23.12.2018 22:25 Суспільство

Щонайменше 220 людини загинули та 843 отримали поранення через цунамі в Індонезії на узбережжі Зондської протоки. Про це повідомляють індонезійські чиновники.

Щонайменше 220 людини загинули та 843 отримали поранення через цунамі в Індонезії на узбережжі Зондської протоки. Про це повідомляють індонезійські чиновники.

Агентство з ліквідації наслідків стихійного лиха країни стверджує, що зруйновані сотні будівель. Причиною цунамі, яке сталося у суботу увечері, могли стати підводні зсуви, пов'язані з виверженням вулкана Анак-Кракатау, повідомило ВВС.

За даними влади, кількість жертв, імовірно, зросте. Попередження про цунамі не було.

В соціальних мережах поширили відео, на якому хвиля врізається в пляжний тент, під яким виступала місцева рок-група Seventeen, і музикантів хвилею зносить зі сцени.

Пізніше вокаліст групи опублікував в Instagram відео, де сказав, що загинули басист, гітарист та гастрольний менеджер групи, а два інших учасники групи та його дружина зникли.

Найбільше постраждав від цунамі округ Пандегланг в провінції Бантен, куди входять національний парк Уджунг-Кулон та популярні курорти, пояснили у відомстві з надзвичайних ситуацій.

Що стало причиною цунамі?

Рятувальники зараз перевіряють версію про те, що причиною цунамі могло стати виверження Анак-Кракатау.

Вулкан Анак-Кракатау ( "Дитя Кракатау") виявляв особливу активність з червня 2018 року, час від часу викидаючи в атмосферу величезні стовпи попелу, а іноді і так звані вулканічні бомби - скупчення лави, що вилітають з жерла вулкану під час виверження.

Анак-Кракатау виник в 1928 році в кальдері Кракатау - вулканічного острова, який зник після величезного виверження в 1883 році.

Спочатку Анак-Кракатау був підводним вулканом, але постійні виверження лави привели до виникнення нового острова, висота якого сягає 300 метрів над рівнем моря.

Анак-Кракатау з самого початку свого виникнення відрізнявся підвищеною вулканічною активністю - виверження відбувалися раз на два або три роки.

Коли сталося виверження вулкана Кракатау 27 серпня 1883 року, стовп попелу сягнув 20 кілометрів, а звуки виверження було чути від Австралії до Маврикія, в 4,5 тис. кілометрах від острова.

Тоді вся сусідня місцевість залишалася в темряві понад дві доби, а погодні умови по всьому світу змінилися на найближчі кілька років.

У вересні 2018 року приблизно дві тисячі людей загинули на острові Сулавесі, коли в результаті землетрусу цунамі зруйнувало місто Палу на цьому острові. Воно завдало удару по місту майже відразу після того, як місцева влада відкликала попередження про загрозу.

Загалом в Індонезії часто відбуваються землетруси.

Кракатау входить до списку вулканів, які розташовані у Тихоокеанському вулканічному вогняному кільці - зоні з інтенсивною вулканічною та сейсмічною активністю.

Виверження Анак-Кракатау почалося в кінці вересня.

Рекомендація МЗС України

Департамент консульської служби Міністерства закордонних справ закликав українців утриматися від відвідання територій, які постраждали від стихії.

Хто опинився в зоні лиха, мають неухильно дотримуватися вказівок місцевої влади й рятувальних служб щодо заходів безпеки.

"Рекомендуємо при першій можливості повідомити про себе посольство України в Республіці Індонезія ", - йдеться в повідомленні дипломатів на сторінці у Facebook.

Читайте на ГК:“Відрізав хлопцю колишньої статевий орган”: У Празі українця засудили до 18 років тюрми (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Квитки на популярний поїзд за кордон відтепер можна придбати онлайн: Укрзалізниця запровадила нововведення
Читайте на ГК:Ракам - примирення зі старим другом, Водоліям - неочікувана допомога: гороскоп на 5 квітня для всіх знаків зодіаку
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська