1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпатті оголошена операція «Новорічна ялинка»

10.12.2018 21:50 Суспільство

Обов’язковим атрибутом зимових свят є новорічна красуня – ялинка. Духмяний аромат свіжої глиці створює неповторну атмосферу свята.

Обов’язковим атрибутом зимових свят є новорічна красуня – ялинка. Духмяний аромат свіжої глиці створює неповторну атмосферу свята.

Дуже важливо щоб придбана ялинка була заготовлена в законний спосіб, з спеціальних плантацій новорічних ялинок або шляхом зрідження молодих насаджень, де не буде заподіяно шкоди лісовим насадженням, - пише Перший кабельний. Щоб кошти від їх реалізації пішли на розвиток лісогосподарської галузі а не в кишені браконьєрів-лісогубів.

Традиційно в грудні на Мукачівщині буде проводитись операція «Новорічна ялинка» в рамках якої створені спеціальні рейдові групи і складено план проведення рейдів. Перевірятися будуть не тільки лісові господарства області, а й законність продажу на ялинкових ринках і в інших місцях реалізації новорічних красунь.

Сьогодні відпуск заготовлених лісокористувачами ялинок дозволяється тільки при наявності на їх зрізі (зрубі) відпускного (товарного) клейма з незмивною фарбою, спеціального чипа, який кріпиться на стовбур хвойного дерева, і з обов’язковою видачою супровідних документів. Єдиним документом на право перевезення новорічних ялинок по території області є товарно-транспортна накладна встановленого зразка з відповідними позначками хто відвантажив зелений товар, з якого лісогосподарства.

Звертаємо увагу населення, що за самовільну рубку однієї новорічної ялинки передбачена адміністративна відповідальність згідно ст.65 КУАП у розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів громадян ( 85-170 грн) та відшкодування шкоди заподіяної лісу діаметром пенька до 10 см – 453,99 грн (відповідно від 10,1 до 14,0 см – 799,86 грн, від 14,1 до 18,0 см – 2053,71 грн).

Альтернативою живої новорічної ялинки може бути і так звана «штучна» ялинка, використання якої не приносить шкоди живим зеленим насадженням.

Будьмо свідомими і небайдужими до природи і отже бережливе ставлення до неї є нашою спільною справою і обов’язком кожного громадянина.

Сподіваємось що наші спільні зусилля забезпечать охорону шпилькових насаджень від самовільного вирубування.

Нагадаємо, що в рейтингу найбільш популярних місць для святкування Нового року та Різдва - Закарпаття в трійці лідерів.

Читайте на ГК:На Закарпатті зацвіло рідкісне в Україні весняне диво (ФОТО)
Читайте на ГК:Небезпечні пожежі на Закарпатті: рятувальники відвернули велику біду (ФОТО)
Читайте на ГК:Зберігали зброю та вибухівку: на Закарпатті обрали запобіжні заходи двом чоловікам (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська