1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатцям розповіли, як заощаджувати на електроенергії

22.11.2018 21:38 Суспільство

Для того, щоб реально заощадити, краще за все придбати і встановити диференційований лічильник.

Для того, щоб реально заощадити, краще за все придбати і встановити диференційований лічильник.

Дуже часто закарпатці уявлення не мають, як можна заощаджувати електричну енергію, окрім як вимикати світло в кімнатах чи при виході з помешкання. Про це виданню розповіли у прес-службі ПрАТ "Закарпаттяобленерго". В компанії наголосили, що один із найкращих варіантів економії – диференційований прилад обліку. Проте, на жаль, не так і багато краян встановлюють такий лічильник. Тому за допомогою фахівців беремося проводити лікбез на задану тему – статті публікуватимемо періодично. 

Отже, диференційований прилад обліку (двозонний/тризонний прилад обліку) – що це таке? 

Це сучасний лічильник, який дозволяє вести облік спожитої електричної енергії окремо за кожним вказаним періодом часу (зоною доби). Даний лічильник дозволяє споживачу оплачувати вартість спожитої електричної енергії за різними тарифами в залежності від періоду часу, коли була спожита електроенергія (вночі – дешевше, вдень – звичайним тарифом, у пік – дорожче (при тризонному обліку). 

Багатотарифний лічильник рахує електроенергію не просто за кількістю спожитих кВт*годин, а «вміє» запам'ятовувати, скільки електроенергії було спожито у відповідний час доби. 

При встановленні двозонного приладу обліку споживання електричної енергії ділиться на два періоди: вдень, з 7-ї до 23-ї години, споживач сплачує за електроенергію за повним тарифом. А в нічний час доби з 1 квітня 2015 року застосовується коефіцієнт 0,5 до тарифу, тобто, споживач отримує 50 % знижку. 

При встановленні тризонного приладу обліку споживання електричної енергії ділиться на три періоди. У години масового споживання, з 8-ї до 11-ї та з 20-ї до 22-ї, електроенергія коштує на 50% дорожче від звичайного тарифу. Вночі, з 23-ї години до 7-ї години ранку, споживач отримує 60 % знижки від повного тарифу (застосовується коефіцієнт 0,4). В інший час, з 7-ї до 8-ї, з 11-ї до 20-ї, з 22-ї до 23-ї –повний тариф. 

Зонний облік буде вигідним, якщо більшість електроприладів споживач використовуватиме вночі або перенесе на нічний час роботу електроприладів великої потужності – бойлер, електричне опалення, системи підігріву підлоги, кондиціонер, пральну машину, посудомийну машину тощо", - роз'яснили у прес-службі енергопостачальника. 

У компанії також наголосили, що проблем із приладами обліку немає, придбати їх можна завжди (і не обов'язково в компанії), головне - замислитися над реальною економією, повідомили у прес-службі ПрАТ "Закарпаттяобленерго".

Нагадаємо, що повна монетизація субсидій стартує з 1 січня 2019-го року.

Читайте на ГК:На Закарпатті почали продавати суницю: в яких умовах вирощують і куди постачають смаколик цієї пори?
Читайте на ГК:На кордоні з Угорщиною виявили викрадений автомобіль (ФОТО)
Читайте на ГК:Засипало квітневим снігом: у Карпатах лютує мороз (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська