1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатець, який збудував біореактор, розповів, чому українці платитимуть 300$ за кожну тисячу кубів газу

28.10.2018 20:03 Суспільство

Закарпатець Іван Гергардт вирішив втілити в життя більшість сучасних розробок з галузі альтернативної енергетики, щоб отримати в результаті повну автономію від комунальних послуг.

Закарпатець Іван Гергардт вирішив втілити в життя більшість сучасних розробок з галузі альтернативної енергетики, щоб отримати в результаті повну автономію від комунальних послуг.

«Чому замість 30-50$ народ України буде платити 300$ за кожну тисячу кубів газу? Бо таке у нас керівництво — за всі роки не виробило жодної економічної стратегії розвитку, яка б дозволила підняти економіку держави. 

Ще у 2007-му році всім 450-тьом депутатам ВР, профільним комітетам, та в АП я розіслав листи під промовистою назвою:

«Як підняти сільське господарство України і отримати додаткових 35 мільярдів кубів природного газу з відходів.»

І це були не пусті слова — біля десятки сторінок тексту, статистики, розрахунків, що базувалися як на моїх експериментах і дослідах, так і на міжнародних відомих діючих моделях.

І сума необхідних інвестицій була просто смішною — щоб вийти на додаткових 35 мільярдів кубів природного газу за 10 років, потребувалося всього 0,5 мільярда долларів, якщо не менше.

Як альтернативу, я ще тоді пропонував серйозно зайнятися біореакторними технологіями, де біогаз хоч і є побочним продуктом, але в Україні цього продукту викидається більш, як 35 мільярдів кубів щороку.

Просто викидається в повітря із-за безгосподарності.

Будуючи свій перший біореактор я детально описував весь процес. Навіть сьогодні ще збереглися деякі перепости моїх тем на різних форумах (наприклад https://forum.durdom.in.ua/viewtopic.php?p=938425).

Більш того — в інституті на Бакті були проведені аналізи екологічно-чистих добрив, отриманих із мого біореактора при переробці побутового органічного сміття. Всі просто були вражені.

Біогазова установка коштує недешево, але цілком доступна в складчину кільком малим підприємцям. Тому що ціна залежить від потужності агрегату і техумов: чим інтенсивніше процес бродіння, тим дорожче агрегат. І інвестиції окупаються за два-три роки. А працює вона на відходах сільського господарства і харчової промисловості, це дозволяє отримувати енергію з нічого — гній корів, свиней і пташиний послід, трава, силос, опале листя, та й інша органіка.

Хто зрозуміє, наскільки це перспективно — збудує свій власний бізнес, або забезпечить село, чи місто дешевим газом, чи електроенергією.

І нема чого на державу надіятися — нардепам Ваші проблеми потрібні тільки для електоральної підтримки + власного доходу, і не більше.

На фото — 2008-й рік, після завершення експерименту по переробці у біореакторі побутового органічного сміття», - написав у Фейсбуці Іван Гергардт.

Нагадаємо, що на Закарпатті відбудеться дитячий футбольний турнір.

Читайте на ГК:Відключення електроенергії на Закарпатті: де не буде світла понад 8 годин
Читайте на ГК:На Виноградівщині ліквідували мастабну пожежу: відомі подробиці "палаючого" інциденту (ФОТО)
Читайте на ГК:"Сакура зводить із розуму": що закарпатець вчинив задля крутої розваги? (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська