1. Новини Закарпаття
  2. >

Спалах менінгококової інфекції в краї - дуже малий в масштабах держави

13.09.2018 09:04 Суспільство

Зафіксований спалах менінгококової інфекції в Закарпатській області - лише один з небагатьох випадків, які реєструються щорічно, але для того, щоб говорити про небезпеку на національному рівні, цього занадто мало, оскільки не спостерігається тенденції до збільшення даних випадків.

Зафіксований спалах менінгококової інфекції в Закарпатській області - лише один з небагатьох випадків, які реєструються щорічно, але для того, щоб говорити про небезпеку на національному рівні, цього занадто мало, оскільки не спостерігається тенденції до збільшення даних випадків.

Таку думку в коментарі кореспонденту ГолосUA повідомив доцент кафедри дитячих інфекційних захворювань Національного медичного університету Віталій Євтушенко.

«Те, що відбулося 5 вересня на Закарпатті, - це одиничний випадок з багатьох, які зустрічаються щороку. Але перебільшувати масштаб того, що сталося, не варто. Дана інфекція зустрічається постійно і нікуди з популяції остаточно не зникає. Наприклад, в минулому році був випадок, коли в Києві від даної інфекції померла дитина», - зазначив доцент.

Як пояснив В. Євтушенко, менінгококова інфекція може викликати менінгіт, сепсис та інші форми захворювання. Але, як правило, хворі, уражені цією інфекцією, гинуть не від менінгіту, а від сепсису, коли інфекція розвивається в крові.

«Єдиний спосіб знизити рівень захворюваності на менінгококову інфекцію - ввести масову імунізацію від менінгококу. Ів тих країнах, в яких проводилася планова вакцинація, рівень захворюваності значно знизився», - пояснив експерт.

За словами медика, як правило, спалак захворювань даної інфекції спостерігається кожні 6-7 років. У цьому плані для Києва став важким 2014 рік, коли було багато померлих. Але останні два роки рівень захворюваності знизився.

«У більшості людей, які стикаються з менінгококком, захворюваність протікає без будь-яких видимих ​​проявів. І навіть ззовні здорові люди можуть носити менінгокок в горлі. Хоча, звичайно, бувають випадки, коли інфекція викликає важку хворобу. Але припустити, з ким саме це може стати, дуже складно», - зазначив В. Євтушенко.

Він також розповів, що в Україні вакцинація проти менінгокока не входить до переліку обов'язкових, а вводиться як рекомендована за медичними показаннями.

«Але, в разі зростання захворюваності, вакцинація буде масово проводитися ще й за епідемічними показаннями. Таким чином, для того, щоб була введена масова вакцинація, випадки захворюваності повинні обчислюватися тисячами людей в поєднанні з явним приростом з попередніми роками», - пояснив доцент.

Як пояснив експерт, якщо в країні фіксується, наприклад, 150 випадків захворювання на менінгококову інфекцію, то якщо в наступному році буде зафіксовано 300-400 таких випадків, то тільки в такому випадку будуть підстави стверджувати, що пішов приріст.

«Значення має навіть не абсолютна кількість хворих, скільки саме приріст захворюваності. В цьому плані останні десятиліття в Україні з року в рік ситуація докорінно не змінюється. Хоча років 20-25 тому зафіксованих випадків менінгококової інфекції було набагато більше», - підсумував В. Євтушенко.

Нагадаємо, що в мережі розповіли про симптоми менінгіту, який нещодавно спалахнув на Закарпатті.

Читайте на ГК:Отримав повістку і не прийшов до ТЦК через "тяжкий емоційний стан": як покарали чоловіка
Читайте на ГК:Нові правила мобілізації: що чекає на українських чоловіків вже у травні
Читайте на ГК:Україна може зануритися в нову темряву: до чого слід готуватися
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська