1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Мукачівщині лісівники прогнозують врожай в лісах

20.08.2018 09:04 Суспільство

Деревні рослини плодоносять не щорічно, а через певні проміжки часу, і врожай насіння у різні роки теж бувають не однаковими.

Деревні рослини плодоносять не щорічно, а через певні проміжки часу, і врожай насіння у різні роки теж бувають не однаковими.

Бук, дуб, ялиця, сосна дають врожай рідше, ніж береза, клен, ясен, вільха, осика. Не однаково плодоносять дерева, що ростуть окремо на просторі та дерева, які ростуть у насадженні.

Тому для виконання лісокультурних заходів, своєчасної організації збору і переробки лісонасінної сировини важливо знати очікуваний урожай насіння та періодичність плодоношення.

З цією метою лісогосподарські підприємства щороку ведуть фенологічні спостереження. Об’єктом спостережень є сезонні явища живої природи, зокрема цвітіння та плодоношення.

За словами працівників Мукачівського лісового господарства, по їх держпідприємству спостереження ведуться за основними лісоутворюючими породами, зокрема дуб звичайний, дуб скельний, бук лісовий, ясен звичайний, ясен вузьколистий, модрина європейська, сосна звичайна, а також за іншими цінними видами дерев і чагарників на загальній площі 496,7 га.

Для цього закладають пробні ділянки розміром 0,1…0,5 га на постійних і тимчасових лісонасінних ділянках, лісонасінних плантаціях, та інших категорях насаджень, придатних для збору насіння.

Пробні ділянки розміщені так, щоб вони як най повніше характеризували плодоношення породи, за якою ведеться спостереження,інформує ппрес-служба Закарпатського ОУЛМГ.

Читайте на ГК:Зберігали зброю та вибухівку: на Закарпатті обрали запобіжні заходи двом чоловікам (ФОТО)
Читайте на ГК:Жбурлякає камінням у перехожиш та лякає місцевих: у одному з районів області бояться виходити на вулицю (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Мистецтво життя: у Мукачеві відкрили унікальну виставку відомого художника (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська