1. Новини Закарпаття
  2. >

У Пийтерфолві зустрілись діти з обмеженими можливостями

07.07.2018 21:01 0 Суспільство
 

Це було друге таке зібрання. Перше відбулось торік –тоді у парк відпочинку села з’їхалось понад 400 учасників.

Нині теж було не менше – прибули посланці з Ужгородщини, Берегівщини, Виноградівщини.

Ініціатором таких зустрічей стала сім’я очільника Мармарош-Угочанської реформатської громади Аттіли Гуняді, яка теж виховує сина з обмеженими вадами. Гаслом сьогоднішнього зібрання став слоган “Разом ми сильніші!”

Поки учасники реєструвались і ліпили видані їм сердечка на спеціальне табло, аудиторію розважав духовними піснями вокальний гурт дівчат з В.Паладі.

З вітальним словом до присутніх звернувся Аттіла Гуняді:

“Девізом нинішньої зустрічі є  слова Марі Анне Радмахер “Сміливість не завжди галаслива. Сміливість – інколи одна тиха фраза в кінці дня. Завтра спробую знову!”,- зазначив священик. – Закликаю всіх учасників бути завжди хоробрими, не пасувати перед труднощами, адже поруч з нами – Господь, який оберігає”.

Думку господаря зустрічі продовжила духовна наставниця Великодоброньського дитбудинку Вікторія Катона. Вона рекомендувала дітям й дорослим бути відкритими одні до одних, триматися разом, тоді за підтримки Всевишнього здолаються всі перешкоди.

Жінка коротко ознайомила присутніх з історією створення дитячого закладу у В.Доброні, який існує вже 23 роки. Тепер тут знаходяться 62 дівчини, найменшій з них ще не виповнилось 4, а найстаршій – 33 роки. Багато вихованок з певними вадами, але є серед них і цілком здорові. Гості з Ужгородщини подарували аудиторії цікаве театралізоване дійство.

Гаряче аплодували їм підлітки та дорослі з Варівського реабілітаційного центру “Незабудка”  та Гетеньського дитбудинку (Берегівський район), Виноградівського реабілітаційного центру імені святої Терезії, інші. Не стихали оплески і під час виступу Бейли Пінтера, котрий віртуозно виконав низанку духовних мелодій. І, звичайно, довго не відпускали гості й господарі знаний місцевий гурт “Кокош Банда” та його молодшу танцювальну групу, які буквально заворожили аудиторію.

Після офіційної частини діти мали змогу покататися верхи на конях, спробувати своє вміння у виготовленні ляльок і панчох, безкоштовно перевірити силу духу на “чортовому колесі”, інших атракціонах.

В одному з наметів дорослим пропонували спеціальну літературу, в якій давались поради, як краще виховувати дітей з обмеженими можливостями. Представники ТзОВ “Омсов-Медік” демонстрували своє устаткування. Згуртував учасників зібрання й спільний обід.

На завершення діти і їх батьки мали можливість поділитись власними враженнями від зустрічі, написати побажання ровесникам.                                                                                      

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська