1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатська лікарка розповіла, чи може від спеки статись інсульт

22.06.2018 09:57 Суспільство

З року в рік, із настанням літа із притаманною цій порі задухою та спекою, медики наголошують: ця погода підвищує ризик "схопити" інсульт.

З року в рік, із настанням літа із притаманною цій порі задухою та спекою, медики наголошують: ця погода підвищує ризик

Чи справді улітку є велика ймовірність постраждати від інсульту, хто у групі ризику та як розпізнати небезпечну хворобу за її першими ознаками? Закарпатський Кореспондент дізнавався у лікарки-терапевтки Наталії Скороход. 

За словами лікарки, загроза інсульту і справді істотно зростає влітку через спекотну погоду, хоча вчені дослідили, що найбільший ризик інсульту припадає на лютий, найхолодніший місяць зими (а холод викликає звуження кровоносних судин), і весну (з різкими радикальними перепадами погоди). Так в чому ж небезпека літньої спеки?

"Спекотна погода завжди супроводжується відсутністю вітру, а атмосферний тиск у спеку зазвичай підвищує, це може провокувати підвищення артеріального тиску у людини. Стрибки артеріального тиску навряд можуть вплинути на здоров`я людей, у яких немає певних кардіологічних чи неврологічних проблем, однах люди з подібними хворобами дуже чутливі таких погодніх змін. Наприклад, у людини, яка страждає на гіпертонію значення АТ можуть значно підстрибнути, іноді можливо аж до гіпертонічного кризу та інсульту. Якщо у людини є існуючі тромби, то через підвищений артеріальний тиск, є великий ризик відриву існуючого тромба і, як наслідок, ішемічного або геморагічного інсульту", - зазначає пані Наталія.

Лікар зауважує, що за останній час інсульт істотно помолодшав, а тому стан може розвинутися як у старої, так і у молодої людини, і навіть у дитини. Тому, виявивши такі ознаки, викликайте швидку допомогу, вказуючи підозру на інсульт, незалежно від віку потерпілого.

Нижчи даємо опис так званої тріада інсульту :
1. Попросіть хворого посміхнутися. Раптово відбувається оніміння і параліч обличчя (зазвичай половини, протилежній до місця ішемії або крововиливу), тому посмішки не вийде зовсім або вона буде кривою, односторонньою. Зверніть увагу на язик, він може бути викривлений в бік пошкодження мозку. 
2. Попросіть повторити за вами фразу з 4-5 слів (наприклад: "Сьогодні чудова тепла погода"). Мова хворого буде загальмованою, розтягнута і невиразна. У деяких випадках потерпілий буде навіть не в змозі запам'ятати ці кілька слів. 
3. Попросіть одночасно підняти руки до рівня плеча. У разі інсульту рука, протилежна боку ушкодження, буде відставати від здорової, або залишиться нерухомою.

Також під час інсульту у людини виникає запаморочення, втрата координації, блювота, головний біль. Якщо ви помітили у людини хоча б 1 ознаку з основної тріади, та ще й доповнену допоміжними симптомами варто негайно відвезти людину до лікарні чи викликати швидку.

Нагадаємо, на Закарпатті очікується також і зниження температури повітря.

Читайте на ГК:Весняне диво на Закарпатті: каштани зацвіли в одному з регіонів області (ФОТО)
Читайте на ГК:В Ужгороді провели екскурсію для поранених військових (ФОТО)
Читайте на ГК:Голови та руки обмотанні залізними канатами: українські археологи виявили шокуючу знахідку (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська