1. Новини Закарпаття
  2. >

Викидати шкода, ремонтувати дорого: у Києві нарахували близько 5 тисяч покинутих автівок (ВІДЕО)

16.06.2018 11:31 Суспільство

Щороку з державної реєстрації знімають 13,5 тисяч старих авто.

Щороку з державної реєстрації знімають 13,5 тисяч старих авто.

За приблизними підрахунками, в українській столиці близько 5 тисяч старих автомобілів захаращують проїзди та дворові майданчики. Покинуті машини приваблюють малечу і, як виявилося, можуть нести для неї велику небезпеку, йдеться в сюжеті ТСН.

Андрій із друзями намагаються відкрити заіржавілий мікроавтобус та зізнається, що це вже вдавалося раніше. У дворі цей автохлам простояв років із десять і не раз ставав об’єктом цікавості місцевих дітлахів. Мама Наталя завжди на сторожі і півторарічну Софію до авто не підпускає.

"Старі машини і діти – це небезпечно. Там хлопці і по даху лазять", - розповіла вона.

Власники автомотлоху зазвичай живуть поруч та уникають запитань про майбутнє своїх залізних коней. 

Олексій Соколов вийшов похвалитися своїм раритетом – широченним американцем, який стоїть на приколі вже років п’ять.

"Шевроле класик 1987 року", - каже власник. І додає, що з машини щоразу намагаються щось потягти любителі залишеного без догляду. Ні продавати, ані здавати на брухт власник машини не збирається – викинути шкода, відремонтувати дорого. "Треба гроші вкласти в машину, мінімум 200-300 доларів. Машина шикарна, я її відновлю", - обіцяє він.

На 500 метрах вулиці Маршала Гречка на Нивках журналісти знайшли чотири закинуті авто. Керівник дільниці нарікає, що такі машини часто стоять на теплотрасах, трубах і заважають роботі комунальників. Руки до покинутих машин в Олександра Кедровського ще дійшли, але посадовець обіцяє написати приписи власникам, щоби прибрали техніку – на більше прав у чоловіка немає.

"Ми не можемо їх прибрати. Ми не маємо права, це приватна власність", - пояснив він. 

Утилізувати старі автомобілі в Україні мали би розпочати ще 5 років тому, а керувати процесом довірили міністерству екології. Проте поставити процес на конвеєр так і не змогли.

"Є механізм визнання таких автомобілів безхозними. Він спочатку може бути евакуйований на штрафмайданчик, якщо ніхто не звернеться, то цей автомобіль вважається безхозним і може бути реалізований на металобрухт", - розповів президент автомобільної асоціації Олег Назаренко. 

Читайте на ГК:Мобілізацію в Україні посилюють: відомо яким чином в ухилянтів відбиратимуть водійські права
Читайте на ГК:Відремонтують, але не все: відомо яким автошляхам пощастить з ремонтом цієї весни
Читайте на ГК:Приватні структури чи законні військові формування?: уся правда про ТЦК та межі їх повноважень
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська