1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Юні гімназисти Берегова вивчають чеську мову (ФОТО)

14.06.2018 16:34 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Третій рік у Берегівській українській гімназії факультативно засвоюють чеську мову учні 5-6 класів.

Заняття проходять щосуботи по 2 години на тиждень. Їх відвідують понад 60 дітей.

Процес організували за підтримки Фонду партнерства Закарпатської області та краю Височіна Чеської Республіки. Делегація з цього регіону вже двічі побувала в Берегівській гімназії. Гості, крім освітньо-культурних заходів, цікавились історичними об’єктами, побудованими на початку ХХ століття ще при чеській владі на Закарпатті. Зокрема, після гімназії, вони оглянули старі корпуси рай лікарні, медичного коледжу, інші будівлі, яких в місті – десятки.

“Чеські друзі готові виділяти нам солідні кошти, але за умови співфінансування,- каже Голосу Карпат директор Берегівської української гімназії Володимир Кенийз.- На жаль, депутати обласної ради не проголосували проект. Що ж, будемо сподіватись, що вони зрештою приймуть таке рішення.”

Влада Височіни вже й тепер допомагає освітнім закладам Закарпаття навчальними посібниками, робочими зошитами, пишучими засобами і таким іншим.

Днями делегація педагогів нашого краю у складі восьми осіб – по два викладачі з Ужгорода, Мукачева, Берегова та Колочави, побували в чеських колег з Височіни. Поїздку організував уже згадуваний Фонд партнерства. Вчителі відвідали в Пелегрімовському районі 6 загальноосвітніх шкіл, 2 ДНЗ, 2 мистецькі навчальні заклади, гімназію, інклюзивний та аграрний коледжі, одну з бібліотек. Побували також на уроках, спілкувались з учнями та колегами.

“Ми просто вражені обладнанням та устаткуванням навчальних закладів,- ділиться з ГК Володимир Кенийз.- Приміром, у кожному класі є мультимедійні засоби, вільний доступ до копіювальних приладів тощо. Сподобалась структура освіти, що діє зараз в Чехії, система оплати педагогів – за дитиною. Так, держава фінансує оплату вчителів, забезпечує методичну підтримку, займається розстановкою кадрів, а місцеві органи утримують навчальні заклади. Подібне передбачається і в новому освітньому законі, прийнятому нещодавно в Україні.”

Звичайно викладачі в Чехії заробляють набагато більше ніж українські. Наприклад, молодий вчитель, який щойно прийшов працювати у школу, отримує 15 тисяч гривень, а середня зарплатня педагога зі стажем становить 28-30 тисяч. При цьому ціни на основні продукти харчування та газ такі ж, як на Україні. Правда, на відміну від нас, навчальний рік у Чехії триває до кінця червня, вчителі, аби отримати посадовий оклад, щотижня мають провести 22 заняття (на Україні – 18).

Насамкінець члени делегації нашої області відвідали пивоварний завод в місті Каменець над Ліпов (бути в Чехії і не скуштувати цього напою, те саме, що в Римі не побачити Папу. Ред.). Повернулись додому з незабутніми враженнями, збагачені досвідом і численними навчальними посібниками та дидактичними матеріалами, які подарували закарпатським школярам друзі з Височіни.

Нагадаємо,у Берегові продовжують підписувати угоди з Центром Еде Егана .

Читайте на ГК:“Для чого це все виставляння в мережі?”: ДТП “розбрату” в Берегові (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатка потрапила у руки тирана-чоловіка: кривдник погрожував розправою (ФОТО)
Читайте на ГК:Серце щемить від болю: на Закарпатті пожежа забрала життя 19-ти чотирилапих пухнастиків (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська