1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Синевирі може виникнути конфлікт між джиперами та селянами

18.05.2018 11:22 Суспільство

З приходом весни спостерігається активність любителів джипінгу.

З приходом весни спостерігається активність любителів джипінгу.

З приходом весни спостерігається активність любителів джипінгу. На джипах, квадрациклах, мотоциклах вони нерідко з’їжджають з доріг загального користування, прямуючи у ліс, на полонини чи інші ділянки в пошуки екстриму.

Як відзначають в НПП "Синевир", прикро, що це явище набуває поширення навіть у межах природно-заповідного фонду. Такими діями екстримали завдають шкоди довкіллю і приватним ділянкам.

"Місцеві жителі звертаються до НПП «Синевир» з проханням заборонити їзду джипів, квадрациклів та іншої техніки поза дорогами загального користування. Серед селян назріває бунт проти екстрималів. Горяни у розпачі і гніві", - зазначають у Нацпарку.

При цьому, зауважують, що охорона з числа працівників парку, котрі слідкують за дотриманням правил пересування, стикнулися з погрозами з боку екстремалів, які "прикриваються" посвідченнями різних органів.

"Користуючись службовими посвідченнями депутатів і правоохоронних органів, джипери дозволяють собі не лише погрожувати, зверхньо і некоректно поводитися з працівниками служби державної охорони ПЗФ, але й вдаються до фізичних дій супроти відповідальних працівників. Це неприпустимо. Національний природний парк «Синевир» стурбований такою ситуацією, яка є кричущим порушенням Закону України з боку представників від владних органів України. Водночас, ситуація, що складається, може викликати гнів місцевих жителів супроти порушників Закону, які на джипах шкодять поля селян, де вони важко трудяться у гірських умовах. Такий гнів може мати свої негативні наслідки", - йдеться у повідомленні НПП "Синевир".

Технікою, на якій джипери їздять, можуть пошкоджуватися рослини і дерева, зокрема, рідкісні; знищуються або пошкоджуються лісові культури, природного підросту та самосіву, сіянці і саджанці. У результаті таких поїздок залишаються справжні «рани» від колес на ґрунтах. Такі дії є неприпустимими і тягнуть за собою покарання у вигляді штрафів, розміри яких передбачено Постановою Кабінету Міністрів України від 24 липня 2013 р. №541 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд». Та норми Закону для цих порушників не страшні; вони просто не поважають Закон, пред’являючи посвідчення.

"Національний природний парк «Синевир» закликає дотримуватися чинного законодавства, що стосується природно-заповідного фонду. У межах території проводяться і будуть проводитися рейди і постійний контроль да дотриманням норм Закону", - повідомляють в НПП "Синевир".

Нагадаємо,на Закарпатті зніматимуть фентезі: стартував кастинг акторів.

Читайте на ГК:Екологічне лихо: через дурість на Закарпатті ледь не спалахнула аптека (ФОТО)
Читайте на ГК:Закарпатка потрапила у вогняну паску: відомі деталі рятувальної місії (ФОТО)
Читайте на ГК:Залишилися без даху над головою: масштабна пожежа охопила дах будинку закарпатців (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська