1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В мережі розповіли про секретні військові об'єкти, які були на Полонині Руні / ФОТО

05.04.2018 20:43 0 Суспільство
 

Це величезний гірський масив який розтягнувся майже на 15 км в межиріччі Латориці та Ужа.

Полонина Руна або ж Рівна вважається однією з найбільших полонин Карпат. Це величезний гірський масив який розтягнувся майже на 15 км в межиріччі Латориці та Ужа. Свою назву (Рівна) полонина отримала завдячуючи відносно рівному рельєфу, адже площа величезного плато розкинулась на цілих 1100 га. Саме завдяки такій природній особливості, на полонині Руна у 1944 році не одноразово висаджувались диверсійні групи радянських та чехо-словацьких десантників, які вели партизанській бій з угорцями. В пам’ять про цю подію на вершині встановлено обеліск.

Та увагу туристів привертає не обеліск, а руїни військової бази.У роки холодної війни тут працювала Тропосферна мережа управління та зв’язку “БАРС”, а саме вузол радарної станції дальнього спостереження 103 і доступ на вершину для звичайних людей був закритий, повідомили в блозі Карпати. Звідси радіосигнал передавався до країн Варшавського договору, які об’єднались на противагу НАТО. Сигнал повинен був йти постійно і безперебійно, навіть у випадку війни. Завдяки високотехнологічним системам вентиляції та очищення повітря, станція забезпечувала життєдіяльність особового складу за умов хімічної або ядерної атаки.

З розпадом СРСР, військові покинули базу, спочатку її передали на баланс Інституту газу, потім Солотвинському лісгоспу, а за цей час все, що було дорогоцінне розікрали.

Про існування колись стратегічного об’єкту зараз нагадує довга бетонна дорога, яка веде на саму гору з села Липовець. Піднімаючись бетонкою, спершу зустрічаються руїни електропідстанції, а вже на самій вершині все що залишилось від секретного об’єкту, це руїни бункеру, гаражу для техніки та котельні.

Читайте також про атомні експерименти на Закарпатті: ЦРУ розсекретило документи.

Нагадаємо, раніше Голос Карпат писав про Закарпаття в 1950-х очима розвідки ЦРУ: закриті церкви, човниковий бізнес та ціни.

Читайте на ГК:На Закарпатті померз "другий хліб", який висадили цьогоріч у березні: що кажуть люди?
Читайте на ГК:Древні рогаті істоти, яких "повернули" в життя: у громаді на Закарпатті народилось нове "чудо" (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Земля тягне сили і гроші у закарпатця: в яку суму влетить цьогоріч "золота сотка"?
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська