1. Новини Закарпаття
  2. >

В мережі розповіли про чарівні локації Закарпаття, які варто відвідати на свята

04.04.2018 17:12 Суспільство Лайт

Весна й літо додають чарівності чарівним місцям Закарпаття. У цьому огляді розкажемо про одні з найкрасивіших локацій Закарпаття у контексті весняних і літніх цвітінь.

Весна й літо додають чарівності чарівним місцям Закарпаття. У цьому огляді розкажемо про одні з найкрасивіших локацій Закарпаття у контексті весняних і літніх цвітінь.

Ужгород і Ужгородський район

Ужгород вабить квітучими набережними, архітектурою періоду Чехословаччини, європейськими закапелками й ароматом кави зранку до вечора. Тут щодня відбуваються всілякі заходи: перформанси від художників, літературні акції, вінілові вечірки, вечори артхаусного кіно, воркшопи від місцевих стартаперів і хендмейкерів, дегустації закарпатських наїдків. І ці всі активності — поміж європейської аури й квітучої природи,повідомляє ICTV.

Сакуровий Ужгород

У квітні-травні Ужгород огортається у рожеві барви. Першими в Ужгороді вас привітають красивий сучасний вокзал і сакури. Їх у місті налічується кілька сотень, японська вишня квітне повсюди, а найбільше — у центрі міста — там створюються рожеві алеї-лабіринти, а згодом рожеві килими стеляться на тротуари, коли сакура відцвітає. Містяни вшанували японську вишню щорічним Сакура-фестом, тематичним фестивалем вина “Sakura wine”, а деякі місцеві бариста навіть варять sakura latte. Зазвичай сакура квітне з другої половини квітня й до перших чисел травня.

Магнолієвий Ужгород

Разом із сакурами розкриваються рожеві та білі магнолії. Їхня насичена концентрація — в Ужгородському ботанічному саду. Увесь період цвітіння триває понад три місяці. У ботанічному саду квітує колекція з дванадцяти видів магнолій, а всього їх у місті — понад 20 видів.

Перечинський район

Цей район насамперед асоціюється з розкішною полониною Руною та урочищем Воєводино, про яке йтиметься нижче. Ужгородці й туристи часто їздять у Лумшори — за природою і релаксувати у чанах з гарячою водою під відкритим небом.

Мукачівський район

Якщо їдете у Закарпаття, то не оминіть Мукачево. Комфортне місто з європейською архітектурою, бруківкою і вмінням якісно фестивалити. Саме тут проходить знаменитий зимовий фестиваль Червене вино. Щодо історичних споруд і легенд, то Мукачево славиться фортецею Паланок. Неподалік міста розкинулося знамените Чинадієво із замком Сент-Міклош. Щороку в травні тут проходить Міжнародний фестиваль середньовічної культури Срібний Татош.

Хустський район

Ця частина Закарпаття чарує Долиною нарцисів. Тут також розташувалися знамениті здравниці, на кшталт Шаяну. Туристи люблять мандрувати на ферми оленів і буйволів. Приїздять грітися у термальних водах Велятина. А ще саме на Хустщині дуже популярні гастрономічні тури до сирних господарств.

Оскільки ця стаття найбільше — про квітучі родзинки, то ми і запрошуємо вас у Долину нарцисів і до Морського ока.

Долина нарцисів

В урочищі Кіреші, за 4 км від Хуста, розкинулася долина нарцисів. Це дикі квіти, які переважно ховаються високо в горах. Науковці вважають: ще в льодовиковий період разом з величезним шматом землі з гір зійшли і нарциси. У другу й початок третьої декади травня долина вкривається суцільним квітковим білим килимом. Загалом у заповіднику нараховують близько 50 видів рослин, занесених до Червоної книги. Господарська діяльність зменшує кількість нарцисів, тож не гайте часу й хутко їдьте у Закарпаття.

Морське око без дна

Як будете на Хустщині, то подайтеся у село Липовець. Неподалік села, на висоті 500 м над рівнем моря утворилося Липовецьке озеро, або Морське око. Це озеро вулканічного походження, його максимальна глибина може сягати 45 м. У 2016 році громадські активісти разом з рятувальниками намагалися виміряти глибину озера, проте їм це не вдалося. На глибині 12 м починається вулканічний розлам, з якого озеро наповнюється водою. Холодна прозора вода заповнює воронкоподібну яму, що виникла на місці згаслого вулкану. Озеро живиться підземними водами з великих глибин, а звідси й повір’я, ніби воно не має дна. З озера сильним струменем тече гірський потік.

Міжгірський район

Міжгірщину часто називають найчарівнішою у Закарпатті. Територія є переважно гірською. Якщо ви на Міжгірщині, то традиційна програма: озеро Синевир, водоспад Шипіт, знамените село Колочава, центр реабілітації ведмедів! І просто гуляйте полонинами, дегустуйте гуцульську кухню у колоритних колибах, пийте мінеральну воду з джерел. А ще спробуйте знайти справжнього мольфара.

Долина шафранів у Старому селі Колочави

Село Колочава є відомим серед туристів, воно налічує 10 музеїв, а музей Старе село під відкритим небом є найбільш популярним. Музей розташувався поміж хвилями річки Колочавки і горами. Територія відтворює атмосферу, побут і 100-річну історію Верховини. Щовесни Старе село потопає у фіолетових квітах. Тут цвіте рідкісна рослина Шафран Гейфеля. Зазвичай перші квіти з’являються з 20 березня, а до 25 квітня буяє уся долина. Шафран Гейфеля занесено до Червоної книги, але в Колочаві йому надійно.

Як доїхати. У Пилипці працюють приватні перевізники, які возять туристів по всьому Міжгір’ю. Їхні номери вам підкажуть у готелі чи садибі, де ви зупинилися.

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська