1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті з березня і до червня включно триває місячник охорони нересту риби

23.03.2018 18:32 Суспільство

Упродовж березня-червня по всій території Закарпатської області проводиться місячник охорони нересту риби та відтворення інших водних біоресурсів.

Упродовж березня-червня по всій території Закарпатської області проводиться місячник охорони нересту риби та відтворення інших водних біоресурсів.

Управління Державного агентства рибного господарства у Закарпатській області закликає громадян бути відповідальними і дотримуватися правил рибальства, реагувати на факти браконьєрства та порушення встановлених законодавством обмежень. 

Іхтіофауна річок Закарпатської області представлена 62 видами риб та круглоротих, серед яких найбільш чисельними є: головень, підуст, сом, судак, щука рибець звичайний, білизна, плітка, краснопірка, струмкова форель, озерна форель, райдужна форель, окунь, сазан, карась сріблястий, карась золотистий, короп, товстолоб, білий амур, в’язь, лящ, лин, в’юн, минь, плоскирка, верховодка, бистрянка. А також ряд рідкісних, зникаючих та занесених до Червоної книги України  видів риб: дунайський лосось, стерлядь, харіус європейський, йорж смугастий, йорж Балона, марена звичайна, марена дунайсько-дністровська, білоперий пічкур дністровський, чіп малий, чіп великий та видів, які на території України зустрічаються лише в карпатському регіоні: ялець–андруги європейський (закарпатський), умбра, пічкур дунайський довговусий, мінога карпатська.

По своїй суті нерест — це цілий ритуал у риб, який відбувається у певний час року. Для кожного виду він відбувається в свій, відведений природою час.

У деяких видів риб нерест проходить у звичайному порядку, як відкладання ікри з подальшим її заплідненням.

Але зустрічаються і такі особини, як, наприклад, лосось дунайський (головатиця), які ранньою весною проводять масові міграції від гирл річок та ям, де спокійніша течія, до верхів’їв річок, долаючи кілометри та перешкоди.

Весь процес нересту відбувається поступово. Як правило, більшість видів риб метають ікру з приходом весни і до середини літа.

Нині при управлінні Держрибагентства в області утворено оперативний штаб, із залученням громадськості, що здійснюватиме постійний контроль за дотриманням законодавства в період весняно-літнього нересту риби.

"Якщо ви стали свідком правопорушення на воді, просимо невідкладно повідомляти нас за телефонами: 0312612315, 0985856164, 0639839836. Адже від того як пройде нерестова компанія, залежить кількість риби в наших водоймах", - повідомляють в Управлінні державного агентства рибного господарства у Закарпатській області.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська