1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Побори у школах Мукачева: управління освіти не знає про добровільно-примусові внески для місцевого "Червоного хреста"

22.03.2018 08:33 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

"Діти приходять зі школи і кажуть: мамо, дай 5 гривень в школу на червоний хрест, і медсестра ходить по класам з папірецем збирає гроші і відмічає" - розповідають про побори мукачівці.

Питання добровільно-примусових внесків, збори яких по школах проводить нібито місцева організація Червоного хреста, у місті піднімається вже не вперше.

Батьки обурюються здебільшого через те, що не знають як використовуються зібрані в школярів кошти та чи справді спрямовуються на благодійність та допомогу, адже, жодних звітів організації не надають. Втім, шум стихає, а побори продовжуються.

Цьогоріч дане питання сколихнуло одразу декілька місцевих спільнот в соцмережі Фейсбук. Містяни вчергове обурюються поборами у школах.

"Вот мені цікаво... Чому ми маєм добровільно- примусово здавати гроші на Червоний хрест? В школах. Добровільно примусово. Здай 5 грн. Приходять до директора і потім вчителі по класам збирають гроші. Вірніше ми марки купуєм по 5 грн. При чому, якщо діти не здають, то вчителів примушують здавати", - пише Магдалена Грабовчак.

Такий факт підтверджують й інші батьки мукачівських школярів.

"Все правильно.Діти приходять із школи і кажуть:мамо дай 5 грн в школу на червоний хрест,і медсестра ходить по класам з папірцем збирає гроші і відмічає", - дописує  Маша Волошин.

"ОООООООООО!!Мої з школи прийшли. Той же "СЮРПРИЗ", - прокоментував  Сергей Алехин.

"А чого вам по 5 гр, а у нашій школі 7 гр.так не чесно туй шось нечисте. Із кожного учня по 7гр.а з цілої школи то велика сума..інтересно на які добрі справи ті кошти ідуть.. ", - зазначила  Эрика Бойкис.

"В 11 теж збирали", - зауважила  Александра Смирнова.

Більшість батьків не знають на якій підставі у школах допускають подібну діяльність та сумніваються в тому, що кошти й справді йдуть на благодійність, адже про їх використання не повідомляють. Водночас зауважують на тому, що в масштабах міста йдеться про чималі суми.

"На каком основании это происходит? Лично я не против организации Красный крест. Я против того что у учеников школ смеют сшибать денег хоть на что то. ", - зазначив у спільноті  "Нам не байдуже!!.(Батьки Мукачева) Art Chernyachuk.

"Якщо помножити 5 грн. на кількість учнів в різних школах Мукачева вийде кругленька сума", - зауважив  Славик Присичев.

"Йой нехватає людям на нову машину, шкода 5 гривень?", - пише  Саша Ковальчук.

"Опять ДвадцатьПять! Два года тому подымала эту тему. Прежде чем собирать деньги, организация должна дать хотя-бы минимальный отчёт о проделанной работе за Год.
А так, Мы тупо здаем деньги ИМ на зарплаты, не более. Пойдите попросите там Вам помочь. И поинтерисуйтесь, где ихний Офис и зайдите туда, ради Вашего интереса", - зазначила Виктория Юрик.

Разом з тим, як розповів у коментарі для Голосу Карпат депутат Мукачівської міськради Юрій Кравчук, це питання підіймалося і в стінах ратуші. Втім, прозвітувати про зібрані гроші очільниця місцевої організації відмовилась. Також депутат надав нашому виданню відповідь на інформаційний запит, у якому йдеться про те, що до Управління освіти молоді та спорту не надходили звернення від ГО Мукачівська міська організація Червоного Хреста України.

"Директори і вчителі – люди підневільні, категорично відмовляються давати будь-які коментарі, таємничо показуючи пальцем догори. Неофіційно кажуть, що це все медсестра збирає, потім Червоний Хрест ніби-то їм якесь обладнання дає. Будь-яких звітів ніхто не веде, медсестра доводить суми, і всі мовчки приносять. Знаю, що Червоний Хрест має тісні зв'язки з управлінням соцзахисту, місто виділило цій організації приміщення, зробило там ремонт, і навіть ще якісь кошти на статутну діяльність. Проте, тільки но ми починаємо ставити питання про звітність, чуємо: "Вони збираються НАШІ гроші рахувати!!!" Мене дивує, як мукачівці так безтурботно розкидуються грошима. Звичайно, привчати діточок до благодійності - це добре починаня. Але уявіть розчарування дітей на все життя, раптом вони дізнаються, що їх кошти потрапили в руки аферистів та пройдисвітів", - зауважив Кравчук.

Маємо зазначити, що в обласному представництві Червоного Хреста зазначили, що представництво в Мукачеві знаходиться за адресою вул. Стуса 3, але цитуємо: "вона там не завжди, ви маєте туди підійти і дізнатися, як вони працюють".  На жаль, на момент цієї публікації нам не вдалося поспілкуватися з представниками міської організації ані за вказаною адресою, ані за контактним телефоном. 

Слід також відмітити, що наприкінці минулого року депутатська більшість міськради під час  33 сесії  підтримала рішення  № 885  від  30.11.2017 р. " Про затвердження Програми «Підтримки та розвитку діяльності Мукачівської міської організації Товариства Червоного Хреста України» на 2018-2020 роки. Даним рішенням на цю програму виділили 150 тисяч бюджетних коштів, коштів громади міста. Згідно додатку до цього рішення програма передбачає підтримку та розвиток діяльності Мукачівської міської організації Товариства Червоного Хреста в таких напрямках:

1. Надання матеріальної, медикаментозної, консультативної, медико-соціальної допомоги самотнім людям похилого віку, дітям-інвалідам, дітям-сиротам, дітям кризових категорій.
2. У разі потреби - шефство над родинами одиноких матерів та малозабезпеченими багатодітними родинами.
3. Покращення роботи з обслуговування пільгових категорій громадян та малозабезпечених осіб (вручення їм різноманітної гуманітарної допомоги, формування продуктових наборів, тощо).
6. Пропаганда гуманних ідей та завдань Товариства Червоного Хреста.
7. Пропаганда здорового способу життя серед молоді та дорослого населення.
8. Надання допомоги потерпілим в надзвичайних ситуаціях.
9. Пропаганда безкоштовного донорства.
10. Навчання населення правил надання першої допомоги потерпілим внаслідок надзвичайних ситуацій.

Крім того, додатком до вказаного рішення зазначено перелік завдань і заходів Програми:

Первинні організації Товариства, червонохресні активісти, молодші сестри милосердя опікуються малозахищеними літніми людьми, інвалідами різних категорій, учасниками війни та бойових дій, одинокими громадянами похилого віку, дітьми сиротами та дітьми без батьківського піклування, малозахищеними багатодітними сім'ями, одинокими матерями. Значну підтримку вищезгадані категорії отримують вдома.

Згідно документу, в ході реалізації Програми стане можливим проведення наступних заходів (додаток №2):
-надання допомоги особам, якими опікується Червоний Хрест, в тому числі забезпечення продуктами харчування до Всесвітнього Дня Червоного Хреста, Дня Незалежності України, Дня людей похилого віку, Міжнародного дня інвалідів, релігійних свят, тощо;
-надання допомоги населенню, яке постраждало від стихійних лих та надзвичайних ситуацій;
-зустрічі та лекції у навчальних закладах міста та трудових колективах з метою поширення ідей здорового способу життя, залучення населення до участі в безкоштовному донорстві;
-проведення в навчальних закладах міста оглядів, конкурсів, присвячених Дню Червоного Хреста, Дню здоров'я, Дню боротьби з туберкульозом, Дню порозуміння з ВІЛ-інфікованими;
-висвітлення в засобах масової інформації діяльності Товариства Червоного Хреста;
-залучення до співпраці з міською організацією Товариства Червоного Хреста широкого кола громадськості через трудові колективи, громадські організації, культосвітні установи;
-навчання населення правил надання першої допомоги в екстремальних умовах при надзвичайних ситуаціях.

Нагадаємо, Нагадаємо, раніше адвокат повідомив, що в ужгородському НВК "Престиж" в батьків дитини вимагали гроші.

Читайте на ГК:Серце стискається від болю: закарпатці попрощалися з юним полеглим воїном (ФОТО)
Читайте на ГК:Неподалік пішохідного переходу хлопчика збило авто: перші подробиці аварії в Мукачеві (ФОТО)
Читайте на ГК:Непідкупні поліцейські "запакували" жінку-порушницю: відомо що сталося (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська