1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Іршавщині перші лісові розсадники закладені ще за період Чехо-Словацької Республіки

13.03.2018 13:22 Суспільство

Для лісівників ДП «Довжанське ЛМГ» – це старт копіткої роботи. Так, вони вже приступили до реалізації заходів з відновлення лісів,попередньо запроектувавши ділянки минулорічних та цьогорічних зрубів.

Для лісівників ДП «Довжанське ЛМГ» – це старт копіткої роботи. Так, вони вже приступили до реалізації заходів з відновлення лісів,попередньо запроектувавши ділянки минулорічних та цьогорічних зрубів.

Як розповіла провідний інженер з лісових культур ДП «Довжанське ЛМГ» Марія Бойко, історичні джерела, до прикладу свідчать що на тих територіях, на яких сьогодні проводить свою природо-охоронну та господарську діяльність наше ДП «Довжанске ЛМГ»  навіть сто років тому за період Чехо-Словацької Республіки (1918 – 1938 рр.) практикували лісові розсадники. У радянський період до середини 1970-их років було за правило, коли  у кожному лісництві утримували свій розсадник, а  то й кілька.

Доречно  їх згадати: у Довжанському лісництві – в урочищах Широкий, Микитівський, на Вазі; в Лисичівському – на Багаріці, у Васьковій; у Довжанському лісництві – колись, на Бараках, а тепер на Свидному;  Білківське лісництво свій лісорозсадник утримувало  в урочищі Майдівня у селі Малий Раковець. Окрім вирощування саджанців дуба, бука, ялини,  ясеня, явора,   клена та інших дерев, на окремих лісництвах культивували і деякі екзоти, так на Лисичівському вирощували жень-шень, а Бабичах  у Великодільському лісництві – аронію лікарську.

Незважаючи на різку відмінність сучасних господарсько-економічних підходів в організації лісовідновлювальних робіт від практикованих у минулому столітті  колектив державного підприємства ДП «Довжанське ЛМГ» успішно справляється з тими обсягами поновлення лісу на площах рубок, що обумовлює наш напрямок у форматі європейської сертифікації лісів.

У цьому році планується посадити лісових насаджень на площі 97,6 га. Стовідсотково заліснюватимуться не тільки зруби минулого року, але й цьогорічні. Для того, щоб охопити такі території, було вирощено 427,9 тис штук стандартних сіянців.

Те, що процес вирощування лісу – копітка й багаторічна праця, знають, мабуть, всі. А от те, що це неперервний процес, свідчать інші цифри. Аби в цьому році було чим відтворювати лісові насадження, працівники лісгоспу, а саме Загатського лісництва заготовили 5460 кг лісового насіння.

На базі Довжанського лісгоспу створено два шкільних лісництва, Смологовицьке та Броньківське, вихованці яких не просто знають теорію, але й на практиці пізнають радість спілкування з природою, повідомляє прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська