1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатець про заробітчанство: "Земляки багато п'ють і крадуть"

21.01.2018 21:33 Суспільство ВАЖЛИВО

Одне з українських видань зібрало розповіді гастарбайтерів, які знайшли роботу після введення безвіза: як влаштувалися, скільки отримують і що радять.

Одне з українських видань зібрало розповіді гастарбайтерів, які знайшли роботу після введення безвіза: як влаштувалися, скільки отримують і що радять.

Сотні тисяч українців уже виїхали за безвізу в Європу, але не в Віденську оперу, а на роботу. Трудитися з одним біометричним паспортом без робочих віз дозволили в Польщі і Угорщині.

За спрощеною схемою можна влаштуватися в основному на низькокваліфіковану роботу на термін до трьох місяців, дозволений правилами в'їзду в країни ЄС. "Страна" розпитала "безвізових гастарбайтерів", як їм працюється, скільки вони отримують, з якими проблемами стикаються і що радять співвітчизникам, які готові повторити їх трудовий шлях.

Зокрема, Микола Бевз із Закарпатської області розповів цікаві подробиці життя та роботи в Угорщині:

"Спочатку я їздив в Угорщину на будівництво, арматурником. Влаштуватися мені допоміг кум, який вже працював там два місяці. Платять чистими приблизно 170 тисяч форинтів в місяць (20 тисяч грн). Хотілося заробляти до 30 тисяч грн, але для цього потрібно орати по 12 годин мінімум. Але світлового дня не вистачить.

Виходить максимум десять годин, і то влітку. А як дощ, сніг або вітер сильний - немає роботи. А немає роботи - немає і заробітків. І взагалі зараз на вулицю підіть і просто погуляйте на холоді. А потім уявіть, як ви ще тягаєте холодну, брудну і мокру арматуру. Лікарняний ваш - це однозначно. Хоча відносяться до працівників добре, умови непогані і платять вчасно.

На будівництвах практично немає нелeгалів. Часто бувають перевірки. Прикордонники і поліція навідуються на об'єкти і в гуртожитку з заробітачнами (кажуть, після безвізу стали суворіше перевіряти українців, щоб не залишалися більше трьох місяців працювати "на чорно").

За деяких наших хлопців соромно стає - п'ють, тягнуть все, що погано лежить. Краще таким дома залишатися і не ганьбитися. А то місцеві потім всіх українців алкашами і злодюгами вважають. За п'янки, дебоші, злодійство тут відразу дають "стусана під зад", без розмов. Заробленого ясно, що не отримаєш.

Після Угорщини я поїхав до Польщі, вже через посередника. Перший раз мене обдурили, потім сам шукав роботу, міняв одну за одною. Зараз оператором на автозаводі вже постійно працюю, отримую до 18 тисяч гривень на місяць і їхати не збираюся. Хто приїхав і потрапив на погане місце, не сидіть. Ви вже і так з дому виїхали. Боріться, шукайте і забудьте про посередників.

Якщо ви вже все-таки зважилися виїхати за кордон на роботу, то почніть з друзів, які вже працюють за кордоном на перевірених місцях, нехай навіть за невелику зарплату, але оформлених легально. На місці можна шукати щось краще. Посередники дають ті вакансії, на які люди або не хочуть їхати з різних причин, або потрібна серйозна кваліфікація. На крайній випадок можна пошукати нормальну роботу в селі - там просто немає людей і нікому трудиться. А так роботи в Польщі та Угорщині вистачає, тільки ледачий не знайде. Але хороших місць реально мало".

Нагадаємо, Чехія вислала понад 1000 українських заробітчан із польськими дозволами на роботі.

Читайте на ГК:Вони всюди, сезонні монстри атакують закарпатців: як не стати жертвою?
Читайте на ГК:На його повернення чекали майже 2 роки: Закарпаття зустріло свого давно полеглого захисника (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатська поліцейська з позивним "Лисиця" рятує життя побратимів на фронті: сила української жінки (ФОТО, ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська