1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатка розповіла, як доїхала до Парижа за дев'ять євро

13.01.2018 11:32 Суспільство

Автостоперка з Ужгорода Дана Гіді їздила в Париж. Мандрівка тривала 10 днів. На всю подорож Дана витратила 9 євро.

Автостоперка з Ужгорода Дана Гіді їздила в Париж. Мандрівка тривала 10 днів. На всю подорож Дана витратила 9 євро.

За ці кошти дівчина купила квиток на літак із Варшави до Тулузи, що знаходиться недалеко від кордону з Іспанією, повідомив Карпатський Оглядач.

До Франції їхали через Польщу. Зворотній маршрут охопив ще й Німеччину та Чехію. У Польщі зупинилися на два дні в столиці.

Житло у Варшаві відшукали за допомогою сайту www.couchsurfing.com. Там знайшли двох дівчат з Києва, які поїхали туди навчатися. В Тулузі теж знайшли безкоштовне житло. Ночували в одного місцевого хлопця, а в Парижі три дні жили в його мами.

«Розмова, як завжди, починається з розповіді про себе, потім все часто переходить у філософські роздуми про погляди на життя, на ті чи інші речі. У Тулузі той хлопець важко говорив англійсько, то ми з ним майже і не розмовляли. Мого рівня знань англійської для спілкування вистачає, – розповідає Дана. – Під час подорожі зі мною сталася цікава пригода. Так вийшло, що людина, з якою я їхала, в Парижі змучилася від подорожі і повернулася автобусом додому. Я вже вирішила довести цю справу до кінця і попрямувала автостопом до України не зупиняючись у жодному із міст. Так я об’їхала Німеччину і Чехію, не відвідавши жодного з їхніх міст.

Подорожувати автостопом Україною приємніше, ніж за кордоном

«Люди в Україні більш душевні. Якщо ти до когось ідеш заночувати, то вони тобі не тільки дадуть нічліг. В Україні зразу пропонують поїсти. Ти можеш бути і неголодний, але українці відчувають обов’язок нагодувати ту людину, яку прийняли до себе, – пояснює ужгородка Дана. – У Європі ні серед водіїв, ні серед тих, у кого ночували, не помічала такої тенденції. Був тільки один випадок, коли їхала з Чехії в Польщу, тоді водій пригостив їжею. У нас шофери дуже добрі, особливо далекобійники. Із ними гарантовано, що ти десь поїж або хоча б вип’єш кави».

Як автостопери отримали квитки в Діснейленд задарма

У Парижі знайшли на карті як доїхати до Діснейленду. Туди наші мандрівники дібралися автостопом і відшукали варіант безкоштовного входу в комплекс парків розваг. Там відвідувачі купують квиток або на цілий день, або на два дні. Людина може придбати собі білет на добу і покататися годинку-дві, а далі піти по своїх справах і знову повернутися. Дана Гіді зі своїм знайомим-автостопером натрапили на пару, яка віддала квитки безкоштовно. Закохані якраз покидали Діснейленд і тому легко погодилися, бо білети їм і так не були потрібні. Квитки, що дісталися автостоперам, розраховані на два дні відвідування парків розваг і коштували 80 євро кожен.

На цю поїздку витратили 10 днів. Їжу брали з собою

Метро в Парижі не з дешевих. Одноразова поїздка коштувала тоді близько 1,8 євро. Наші автостопери і тут зуміли знайти економний варіант – каталися безкоштовно. За словами Дани Гіді, є декілька способів обійти оплату за проїзд.

Якщо походити навколо однієї станції, то завжди можна помітити двері, які не працюють, тобто є відкритими. Ти повз них ідеш і все добре, адже поліцію у метро зустрічаєш рідко. Другий спосіб – це спеціальні двері для інвалідів, які розташовані майже на всіх станціях. Вони дуже широкі і тому часто одна людина прикладає квиток, а разом з нею ще п’ятеро за тим самим білетом і проходять. Дехто перестрибує через двері, або проповзає під них.

Бувають під час подорожі і приємні сюрпризи

«Ми гуляли по Тулузі і натрапили на осіб, які безкоштовно годували людей, що не мали можливості придбати їжу. Ми підійшли до них поцікавитися, чим вони займаються і нам розповіли, що це благодійна організація, – коментує автостоперка Дана. – Дізналися, що ми з іншої країни і запропонували нам скоштувати те, що вони дають місцевим».

Навіть якщо ти студент і маєш обмежений бюджет, але хочеш подорожувати, побачити світ в якому ми живемо, то варто ризикнути і поїхати автостопом. У тебе має бути карта доріг, щоб не заблудитися і ціль, куди їхатимеш, а також базові знання англійської або мови країни, яку ти плануєш відвідати. За житло, запевняє Дана Гіді, не варто хвилюватися, адже можна легко навіть у барі домовитися з людиною, котра прийме заночувати. Як варіант безкоштовної ночівлі – місцеві віруючі або церква. Є багато способів відшукати житло за яке не потрібно буде платити.

Яна ТЕГЗА, КО.

Нагадаємо, "Зняли з автобусу й вручили повістки": українські заробітчани розповіли про перетин кордону, - ЗМІ.

Читайте на ГК:На Закарпатті виявили склади з "сюрпризом": відомо перші подробиці (ФОТО)
Читайте на ГК:Діти залишились без батька: закарпатці провели в останню дорогу полеглого Героя (ФОТО)
Читайте на ГК:Штовхнула та відібрала сумку: на Закарпатті затримали зловмисницю, яка пограбувала 57-річну жінку (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська