1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті готується цікавий підручник з історії для школярів

09.01.2018 19:03 Суспільство

Роман ОФІЦИНСЬКИЙ – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України УжНУ, автор багатьох наукових, науково-популярних, навчальних і літературно-художніх видань.

Роман ОФІЦИНСЬКИЙ – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України УжНУ, автор багатьох наукових, науково-популярних, навчальних і літературно-художніх видань.

Виданню Zakarpatpost він розповів читачам газети «Наш Ужгород» про вивчення історії у школах та причини того, чому дітям не цікаво слухати нудні розповіді про минуле.

– Надзвичайно важливе питання. Діти в школах вчать всесвітню історію та історію України, але при цьому їм більше відомо про те, що відбувалося десь у Стародавньому Римі, ніж у власному місті. Як можна цю прогалину заповнити? Крім того, наша історія нерідко подається в підручниках у нецікавому вигляді.

– Ми з колегами над цим міркували і вирішили підготувати підручник з історії Закарпаття для загальноосвітніх шкіл. Спробуємо відповісти на актуальні питання і запропонувати якісне видання. Прагнемо хоча б частково виправити ситуацію, коли в обігу ряд невдалих підручників. Про це можна безкінечно говорити, але хто напише краще? Ми внесемо свою лепту, оскільки в шкільному курсі історії України відведені години для вивчення минулого рідного краю. До речі, підручник – це найвищий пілотаж в освітній та науковій діяльності. Його складніше написати, ніж будь-який художній твір чи науковий грос-бух. На підручниках формуються покоління. Це відповідальна місія. Працюємо вже третій рік, залишилося роботи на рік-півтора.

Нагадаємо, в Україні вперше видали бібліографію зачинателя української літератури на Закарпатті Василя Ґренджі-Донського.

Читайте на ГК:Непоправна втрата сколихнула всіх закарпатців: клята війна забрала життя ще одного Героя (ФОТО)
Читайте на ГК:Бомбосховище на Закарпатті за 14 мільйонів: де розташовано масштабну споруду в області і хто будує?
Читайте на ГК:Уже цими вихідними: невже Захід України перетвориться на дюни?
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська