1. Новини Закарпаття
  2. >

"Кратери" на дорогах Закарпаття тепер на совісті місцевої влади

06.01.2018 10:16 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

З1 січня розпочав свою роботу Дорожній фонд. 120 000 км доріг передаються на місцевий рівень з гарантованим фінансуванням з Дорожнього фонду в обсязі 35% від його надходжень.

З1 січня розпочав свою роботу Дорожній фонд. 120 000 км доріг передаються на місцевий рівень з гарантованим фінансуванням з Дорожнього фонду в обсязі 35% від його надходжень.

Відтепер закарпатці матимуть право вимагати вже від місцевої влади якісне дорожнє покриття та утримання доріг. Адже, тепер кожна область буде самостійно відповідати за будівництво, ремонт, обслуговування та утримання доріг, які будуть передані на її баланс.

Передача автомобільних доріг місцевого значення до сфери управління облдержадміністрацій буде здійснюватися відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 02.10.2013 № 759 «Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення», яке набрало чинності 01.01.2018.

За інформацією Міністерства інфраструктури майбутніми балансоутримувачами доріг місцевого значення в областях визначені департаменти (управління) інфраструктури або управління капітального будівництва. Замовниками робіт з експлуатаційного утримання доріг у переважній більшості визначено служби автомобільних доріг у областях. Ці питання на місцях повинні бути врегульовані в найкоротший термін.

За словами Міністра інфраструктури Володимира Омеляна, вперше автошляхова галузь отримає гарантоване державою фінансування. Цього року - це майже 33 млрд грн плюс окреме додаткове фінансування ряду ключових магістралей більше 14 млрд грн.

Крім того, маємо зазначити, що в грудні 2016 року Верховна Рада України включила Закарпатську область в експеримент, який передбачає спрямовувати на ремонт автодоріг кошти від перевиконання щомісячних планових надходжень митниць. Слід віддати належне, що свій чималий фінансовий внесок у дороги в 2017 році зробила і Закарпатська митниця ДФС - понад 350 млн. грн. Ці кошти – передбачені законодавством 50% перевиконання загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів (мито, акцизний податок із ввезених на митну територію України підакцизних товарів та ПДВ), які зараховуються до спеціального фонду обласного бюджету на розвиток автомобільних доріг загального користування. Так, зокрема, сума надходжень від «дорожнього експерименту» за останній місяць минулого року - понад 54 мільйони гривень.

Втім, стан доріг на території краю і досі залишає бажати кращого.

Водночас, за інформацією губернатора краю Геннадія Москаля, гроші вже в обласному бюджеті й навесні будуть спрямовані на ремонт автодоріг Закарпаття.

Не мало би виникнути проблем і з закупівлею відповідних матеріалів. Адже, в області функціонує 4 асфальтні та асфальтобетонні заводи - у Воловці, Мукачеві та Рокосові. 

А от з наявною технікою проблеми є. Наразі, у зв'язку з вище згаданими змінами в дорожньому господарстві у Мукачівській РДА днями вже провели робочу зустріч з в. о. начальника філії «Мукачівський райавтодор» Галиною Микитою та провідним інженером відділу технічного контролю служби автомобільних доріг в Закарпатській області Олександром Шебелою.

Йшлося переважно про загальний стан справ та головні проблеми на підприємстві «Мукачівський райавтодор». В. о. начальника філії Галина Микита загострила свою увагу на відсутності фінансування підприємства та жахливому стані робочої техніки. 

«Зараз, всі скаржаться на незадовільний стан доріг на території Мукачівського району, я згодна з цим, але дозвольте зауважити, що наразі фінансування підприємства настільки мізерне, що ми ледве покриваємо виплати заробітної плати працівникам. Порятунком у даній ситуації є укладання договорів на певні види робіт та послуг з сільськими та селищними радами, проте, і тут є свої нюанси: дуже мала кількість сільських рад уклала з нами такі договори. Що ж стосується техніки, то наразі, у нас на ходу тільки чотири одиниці, а це катастрофічно мало для такого великого району як Мукачівщина», - цитують Галину Микиту в повідомленні райдержадміністрації.

Зазначимо, що ситуація із жахливим дорожнім покриттям спостерігається чи не по всій території області.Через ями на дорогах трапляються серйозні ДТП . А, подекуди, аби привернути увагу влади до жахливого стану доріг, люди змушені перекривати автошляхи. 

Сподіватимемось, що зі змінами в законодавстві покращення торкнуться і закарпатських автошляхів. Адже, кошти та ресурси на ремонт та утримання доріг в області є. Крім того, відтепер закарпатці мають право вимагати проведення відповідних робіт у влади на місцях, а не шукати крайніх у "недосяжному" автодорі.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська