1. Новини Закарпаття
  2. >

В Ужгороді презентували книгу «Історія, що об’єднує. Нариси новітнього транскордонного співробітництва у Карпатському регіоні»

21.12.2017 15:39 Суспільство

Рік, що минає, був плідним і багатим на видання результатів досліджень, проведених науковцями Ужгородського національного університету у різних сферах.

Рік, що минає, був плідним і багатим на видання результатів досліджень, проведених науковцями Ужгородського національного університету у різних сферах.

 У середу, 20 грудня, в УжНУ презентували одне з них - монографію з символічною назвою «Історія, що об’єднує. Нариси новітнього транскордонного співробітництва у Карпатському регіоні», яке щойно побачило світ в університетському видавництві «Говерла»,пише Інформаційно-видавничий центр УжНУ.

Ця монографія – спільна праця колективу, який склали 35 дослідників з 5 країн під керівництвом доктора соціологічних наук, завідувача кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ, Надзвичайного і Повноважного Посла Сергія Устича. Вона містить результати міждисциплінарних досліджень, проведених кафедрою за участі провідних вітчизняних та зарубіжних вчених при грантовій підтримці Держаного фонду фундаментальних досліджень.

«Головне завдання цієї книги – показати генеалогічну спорідненість жителів Карпатського регіону, що проявляється в історичній, етнічній, конфесійній, культурній, ментальній близькості, розкрити традиції толерантності, мирного співіснування та дружніх відносин, ідентифікувати наявні та потенційні конфліктогенні чинники і знайти шляхи їхнього попередження, а головне – визначити масштабні перспективи розвитку плідної співпраці у Карпатах», -  наголосив презентуючи новодрук професор С.Устич.

Монографія складається з чотирьох основних розділів. Авторами статей є відомі дослідники з п’яти країн – України, Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії. Це, зокрема, доктори наук Степан Віднянський, Сергій Устич, Іван Вовканич, Ігор Тодоров, Мирослава Лендьел, Георгій Денис, Володимир Приходько, Михайло Палінчак (Україна), Вацлав Вежбінец (Польща), Маріан Гайдош і Станіслав Конєчні (Словаччина), Ірина-Любов Горват (Румунія), Іштван Шулі-Закар (Угорщина).  Передмову до книги написав віце-президент Європейського Інвестиційного банку, відомий політичний і громадський діяч Словаччини Васіл Гудак.

Учасники презентації наголошували, що сьогодні, на жаль, проблеми історичного минулого у відносинах між країнами, у тім числі й з сусідніми, вийшли на перший план. Історична спадщина сусідніх народів у Карпатському регіоні має потужні об’єднавчі фактори, вироблені упродовж століть добросусідства. Тому дуже важливо не допустити, аби проблеми минувшини затьмарили сьогодення і не руйнували перспективи добросусідства. Дане видання слугуватиме цій меті. Автори дослідження мають намір презентувати його Міністерству закордонних справ України для сприяння процесу «перезавантаження» транскордонного співробітництва.

Нагадаємо, названо кращу книгу Закарпаття-2017.

Читайте на ГК:Закарпатці шукають "бабині вуха": що це за знахідка й чому люди труяться?
Читайте на ГК:Електроенергії вистачить на увесь регіон: Закарпаття має надію на електрику "з неба"
Читайте на ГК:Скандал на Закарпатті: директор підприємства підозрюється у привласненні майже 3 млн гривень на ремонті доріг (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська