1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Між київською делегацією і представниками нацменшин Закарпаття не вийшло порозуміння, - журналіст

20.12.2017 22:29 Суспільство Думка

Члени Київської колегії наукових експертів не були зацікавлені в порозумінні і навіть не побажали сприйняти думки лідерів національних меншин на Закарпатті.

Члени Київської колегії наукових експертів не були зацікавлені в порозумінні і навіть не побажали сприйняти думки лідерів національних меншин на Закарпатті.

 19 грудня у Берегові відбулась зустріч представників національних меншин, які проживають в Закарпатті і членами Міністерства культури України етнополітичного комітету експертів, які були запрошені для розробки державної національної політики України, повідомило видання karpataljalap (переклад українською - Іван Гергардт).

У малому залі Райради Йосип Резеш, керівник Департаменту Закарпатської ОДА у справах релігій та нацменшин привітав представників Комітету експертів в Києві і організацій закарпатських національних меншин.

Андрій Юрас, керівник Департаменту у справах етнічності, нацменшин і релігії Міністерства культури України представив Комітет: зокрема — нардепів Закарпаття Туріс Інгрід, Йозефа Борто (József Barta), віце-президента KMKSZ Сіладі Лойош, закарпатський угорський віце-президент Асоціації вчителів і закарпатських румунів, представник ромських громадських організацій, а також два лідери Організацій Русинів, та президент Чеської культурної організації.

Вони всі погодилися, що для підтримки миру і порозуміння у нашій крані між всіма національностями, не слід обмежувати права національних меншин більше, ніж в минулому.

Євген Жупан, голова Закарпатської русинської організації, наголосив на людські скарги, що русини в Україні не були визнані донині в якості національної самосвідомої меншини.

Серйозні дебати розгорнулися навколо навколо нової практики класифікації національних меншин, які проживають в країні, в трьох різних категоріях.

Привелігіюючи кримських татарів, вони проголосили тільки їх автохтонною національною меншиною, стверджуючи, що у них немає батьківщини.

Представники ромських організацій відзначили, що немає Ромської країни, таким чином, вони поруч з татарами і іншими автохтонними національними меншинами в Україні в Києві.

Доктор історичних наук Валентина Борисенко взагалі сказала «Хто визнає себе русином — той сепаратист і організатор розвалу України!»

До ідеї про те, що до редакційного комітету по випрацюванню державної концепції етнічної політики України треба включити експертом людину, яка представлятиме національні меншини в Закарпатській області, Володимир Євтух відрізав — «не треба». 

Більш того, Євтух піддав сумніву, що присутні взагалі читали, чи правильно розуміють горезвісний пункт 7 нового Закону України про освіту, або чи можуть вони інтерпретувати позицію Венеціанської комісії щодо закону.

Члени Київської колегії наукових експертів не були зацікавлені в порозумінні і навіть не побажали сприйняти думки лідерів національних меншин на Закарпатті.

Вони вислухали представників нацменшин, але в той же час сказали, що вони думають по-іншому, і відчувають, що буде так, як вони цього захочуть.

Нагадаємо,член Світової Ради Русинів Микла Бобинець заявив, що ті, хто виступає проти русинів на Закарпатті, той виступає проти всіх народів, які живуть у краї.

Читайте на ГК:“Мама хоче закрити його від усього світу”: на Закарпатті на світ з'явилося “дитинча” з обличчям у формі серця (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Важка втрата для кожного: 46-річний закарпатець приєднався до лав “Небесного війська” (ФОТО)
Читайте на ГК:“Щоб ми мали можливість жити”: ще один закарпатець відправиться в останню земну путь (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська