1. Новини Закарпаття
  2. >

Мотиви Закарпаття мовою тіла: відомий колектив краю повернувся з новими досягненнями

26.11.2017 18:50 Суспільство

Нещодавно зразковий дитячий ансамбль народного танцю «Джерельця Карпат» повернувся зі столиці з новими досягненнями.

Нещодавно зразковий дитячий ансамбль народного танцю «Джерельця Карпат» повернувся зі столиці з новими досягненнями.

Рідні мотиви допомогають юним закарпатцям вражати і українського глядача з інших регіонів, і закордонного. Проте не тільки колорит краю допомагає маленьким танцівникам – вони сумлінно вивчають особливості хореографічного мистецтва як теоретично, так і на практиці. А сприяє цьому навчання в Дитячій академії танцю «Джерельця Карпат», пише Закарпатський кореспондент.

Дитяча академія танцю «Джерельця Карпат» є одним із найпопулярніших культурних центрів у Закарпатській області, який сприяє естетичному розвитку учнівської молоді. Навчання у закладі сміливо можна назвати абсолютно новим підходом, що забезпечує творчий розвиток дитини. Адже тут основні принципи роботи базуються на любові до рідного Закарпаття та на позитивному мисленні. А найголовніше – дружня атмосфера сприяє розвитку потенціалу й таланту юних танцівників. 

Академія була створена 2010 року на основі зразкового дитячого ансамблю народного танцю «Джерельце Карпат», що заснований 1986-го, як приватний позакласний навчально-виховний заклад із художньо-естетичним напрямком. Засновником та керівником академії є Ерік Сачко. Він запевняє:

«У кожній дитині закладено колосальний потенціал, але його розкрити можна тільки при великому бажанні і прагненні до досягнення бажаних цілей».

За його словами, основним завданням академії є пошук і відбір обдарованих дітей, здійснення довузівської підготовки учнів, поглиблене вивчення хореографічних дисциплін, а головне – виховання морально і фізично здорового покоління. 

Дитяча академія танцю «Джерельця Карпат» є школою творчого розвитку, яка об’єднала в собі головні напрямки хореографії, способи проявляти і розвивати здібності до танцю саме завдяки творчій грі, вивченню основ класичного, народно-сценічного бального та сучасного танців. Також у програмі – і навчальний курс історії хореографії. 

Нам вдалося побувати на спільній репетиції двох наймолодших груп академії. Юні танцівники саме відпрацьовували номер під назвою «Баранята», який уже за декілька днів продемонстрували на столичній сцені. Батьки, котрі приводять малечу на репетиції, зізнаються, відколи діти почали займатися танцями, стали більш дисциплінованими, дружніми, а також завжди з нетерпінням чекають наступних занять… Що вже казати про виїзні фестивалі – справжнє свято! 

Власне, нещодавно ансамбль «Джерельця Карпат» здобув ряд нових перемог! «Золото» і «срібло» танцівники отримали на Міжнародному фестивалі-конкурсі «Яскрава Країна» в Ужгороді, третє місце посіли на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хореографічних шкіл «Фуєте-2017», який відбувся 18-19 листопада на базі «Київської муніципальної академії танцю імені Сержа Лифаря». А також 19 листопада «джерельця» побували на п'ятому Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії ім. Павла Вірського, де отримали приз глядацьких симпатій. 

«Хочемо щиро подякувати від імені зразкового дитячого ансамблю народного танцю «Джерельця Карпат» усім, хто підтримував та віддав голос за наш колектив. Варто додати, конкурс імені П.Вірського відбувається вже понад десять років, а цьогоріч уперше тут була номінація «Приз глядацьких симпатій». Тож ми, представники найменшого обласного центру, здобули цю нагороду з-поміж тисячі колективів України та світу! Гадаємо, є чим пишатися», - каже Ерік Сачко. 

У середньому вихованці академії щороку беруть участь у 80 змаганнях, у тому числі й за кордоном. Постійні репетиції сприяють розвитку потенціалу та вдосконаленню у танцювальному мистецтві, тож уже 9 грудня «Джерельце Карпат» поїде на фестиваль мистецтв «Палаюча зірка».

«Коли ми їдемо на фестиваль, то намагаємося представляти своє, те, що притаманне тільки Закарпаттю. Наприклад, нова постановка називається «Нарцисова долина» (від відомого місця на Хустщині), є номер «Баранята»… Пропагуємо наше, бо це актуально. У Києві чи десь за кордоном уже не здивувати якоюсь іншою культурою, та й не розумію, навіщо. То – як в Америку везти хіп-хоп. Можемо здивувати глядача тільки своїм, бо краще за нас то не вдасться нікому – у цих дітей тече закарпатська кров. І те, що вони бачили на власні очі, як пасуться ці баранята, наприклад, можуть передати тільки вони», - переконує засновник та керівник «Дитячої академії танцю» Ерік Сачко.

Викладачі уважно ставляться до підбору репертуару для кожної вікової групи танцівників. А навчають їх 13 викладачів-професіоналів з усіх напрямків хореографічного мистецтва.

«Ми стараємося давати дітям те, що потрібно їм у тому віці, в якому є. Бо вимагати від дитинки показати хіп-хоп, агресію – чи варто? Треба, щоб дитина залишалася дитиною: могла у танці побути чи песиком, чи лялькою… Треба у них розвивати доброту – агресії і так повно!», - наголошує очільник академії. 

Особливу увагу в «Дитячій академії танцю «Джерельце Карпат» звертають на костюми. Кожен клас має свою форму – трико того чи іншого кольору. Такого на Закарпатті немає ніде, переконує Ерік Сачко. Каже: 

«У нас одна з найбільших костюмерних в області. Є костюми ручної роботи, зокрема ті, які збереглися від початку заснування ансамблю. Деякі спеціально виготовляємо на швейній фабриці». 

Займаються діти – а їх тут понад 250 віком від 4 до 16 років – у танцювальних залах спорткомплексу «Акварель». Чим старша група, тим кількість тренувань більша. Загалом структура академії складається з підготовчого відділення – дошкільні заклади, садочок (4-6 років), хореографічного відділення (1-4 класи, 5-8 класи), а також власне ансамблю «Джерельця Карпат». Після закінчення закладу вихованці отримують відповідний сертифікат.

Любов до своєї справи та професіоналізм без сумніву роблять Дитячу академію танцю «Джерельця Карпат» одним із найпопулярніших культурних центрів усього Закарпаття. А мотиви рідного краю юні танцівники поширюють не тільки за межі області, а й в інших країнах.

Нагадаємо, Тіна Кароль розповіла про співпрацю із закарпатцем Василем Козарем.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська